Kohta on piskuinen Apple helisemässä kun maailman menestynein softatalo tuo uutuuden markkinoille:
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=37681&tyyppi=1
Trendipellet ovat ostaneet iMaciä ulkonäön vuoksi vaikka käyttöjärjestelemänä onkin monoliittiytimeen perustuva OS X joka ei moneen taivu ja on epäselkeä ja vaikeakäyttöinen. Nyt PC valmistajat ovat tuomassa iMacin kaltaisia sisustuksellisia koneita ja ne saa vieläpä tutulla ja halutulla Windowskäyttöjärjestelmällä. Kuka enää hankii Maciä kun sisustukoneen saa oikealla käyttöjärjestelmällä:
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=37685&tyyppi=1
Vapise Apple
Pentti Nelonen
6384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
jolla on rahaa enemmän kuin Microsoftilla, 30 miljardia käteistä, hei haloo, kuuleeko trolli? Sempron, voi vittujen kevät, tehoa 1/5 siitä mitä imacissa!:=D
Taitaa tulla ihan sutta ja sekundaa tuosta, veikkaan että jää marginaalikäyttikseksi puhelinpuolella. Mitäs siihen sitten sanot, marginaalihörhö? ;D ;D
"Laitteissa on AMD Sempron 210U -suoritin ja Windows XP Home- tai Linux Lite -käyttöjärjestelmä." Ottaisin tuon Linux Litellä, jottei tarvitse maksaa Mikki$-veroa ja sitten asentaisin Ubuntun siihen.
muuttuu ajan myötä painavimmiksi kun ne täyttyy viruksista.
No kannattaa sitten ostaa kännylaukku ja reppu samaan kauppaan, kun känny turpoaa pöpöistä eikä mahdu siihen kännylaukkuun niin sen voi sujauttaa reppuun. Se muuttuu kännykästä ensin minikannettavaksi, sitten kannettavaksi, seuraavaksi raahattavaksi ja lopulta siitä tulee pöytäpuhelin?
noin kuuden-kahdeksan kuukauden kuluttua, verkonpainoksi.