Kissamme hävisi tänään aamupäivällä kaukopään kerrostalon parvekkeelta. Tuntomerkkejä: Norjan metsäkissan ja Venäjän sinisen yhdistelmä, edestäpäin katsottuna oikean silmän luona beige laikku ja otsassa samanlainen, rinnus, maha ja tassut ovat valkoiset. Lyyli on pienikokoinen 1,5-vuotias tyttökissa. En kaipaa ketään ruikuttajia vastaamaan "mene etsimään sarkaselta jne.!"
Kissa karkuteilla Kaukopäässä!
13
1374
Vastaukset
- nähty on
maksatko löytöpalkkion?
- tuota?! :o
Missäs näit tämän kissan sitten?!
- Lylix
Istuu just tossa Kaukopäänkatu 3 leikkikentän keinujen kohdalla.
- mites onko
käyny jaliskentällä?? huua sille ettei mene kuitukavun takapihalle!!! haen kottii ku kievarist tulen illalla!
- ruikuttamista
on siin et neuvoo ettii löytöeläinpaikasta??????? vittu toivottavasti löytyy litistyneenä jonkun renkaista!!siin sulle ruikutusta.eläinrääkkääjä!kyl olisin oman elukkani jo ettiny.mut tollaset omistajat kun ei välitäå elukoistaan paskan vertaa.täält varmasti löyät kissas!! onko sil kirjastokorttii??? et jos se käy kirjastol lukemas näit sivui? ei näy tääl ihmisii ettimäs koiriaan vai näkyykö?? ei ,koska niist välitetään! niitä etitään ennemmin kun kulutetaan sitä silava hanuria penkillä ja etitää netin kautta. onni sulle et uusia kissoja saa jatkuvast uusia!
- ^^just ^
Jos osaisit lukea, niin missään kohtaan ei sanota tommosesta, ja on ehkä hyvä laittaa myös nettiin ilmoitus kun muutkin kuin tuommoiset itsekeskeiset k-päät niitä lukee... kissat voi olla monta päivää/viikkoa karkuteillä ennenkuin löytyvät, että tämä netti on aika hyvä vaihtoehto siitä myös ilmoittaa.
- sairaita
Älä välitä näitä sairaita ihmisiä riittää nyky aikaina! Toivottavasti löydät kissasi elävänä.
- Omassa kodissaan taas
Meidän kissa löytyi eilen illalla, ja on onnellisesti kotonaan. Kesä ja kärpäset houkuttelee kissan loikkimaan ulkomaailmaan, vaan kun se ei tiedä kaikista vaaroista tuolla. Ja tämä on hyvä paikka kysellä josko joku olisi nähnyt vilausta, kenen tahansa kissasta. Meillä ainakin välitetään lemmikistä, vaikka karkuteille lähtikin, ja hätä oli suuri, tosin ilokin sen mukainen kun karvakasa ilmaantui. Kiitos myötätuntoisista ajatuksista jotka lukivat katoamisilmoituksen, vähemmän positiivisia ajatuksia antaneille mietittävää: Entä jos se olisi ollut oma lemmikkisi? ps. Kissaa jo kuvilla varustetuilla ilmoituksilla etsittiin ja tyttö kierteli monet tunnit lähiympäristössä. Hän oli tosi aktiivinen ja toimi :-)
- max.
Omassa kodissaan taas kirjoitti:
Meidän kissa löytyi eilen illalla, ja on onnellisesti kotonaan. Kesä ja kärpäset houkuttelee kissan loikkimaan ulkomaailmaan, vaan kun se ei tiedä kaikista vaaroista tuolla. Ja tämä on hyvä paikka kysellä josko joku olisi nähnyt vilausta, kenen tahansa kissasta. Meillä ainakin välitetään lemmikistä, vaikka karkuteille lähtikin, ja hätä oli suuri, tosin ilokin sen mukainen kun karvakasa ilmaantui. Kiitos myötätuntoisista ajatuksista jotka lukivat katoamisilmoituksen, vähemmän positiivisia ajatuksia antaneille mietittävää: Entä jos se olisi ollut oma lemmikkisi? ps. Kissaa jo kuvilla varustetuilla ilmoituksilla etsittiin ja tyttö kierteli monet tunnit lähiympäristössä. Hän oli tosi aktiivinen ja toimi :-)
Kiva että seikkailija on palannut retkeltään. Olisi myös hienoa jos kävisit poistamassa kauppojen ilmoitustauluilta ym. katoamisilmoitukset,niin sitten homma saisi myös tyylikkään lopun. Tämä kaikella ystävyydellä !
- pissis:
Läskipersepissis istuu mielummin koneella ja vetää karkkia ja sipsejä kun menis ulos tosissaan etsimään kattiaan. Siinähän saattais vaikka hengästyä. Paljon helpompi jos joku avulias löytäis sen ja tois ovelle valmiiks. Vois tietysti samalla tuoda kottikärrillisen karkkia ja sipsejä ja pari koria limsaa. Kiitos!
- Hunski
Hyvä, että kissa löytyi. Mutta onhan se aivan selvä asia, että kissa karkaa, kun se jätetään avonaiselle parvekkeelle (= heitteillejättö).
- löyty
meidän kissa oli 3 kuukautta hanessa.saatiin kiinni vain supiloukulla ja syötillä.karvat oli lähtenyt puolesta ruumista.oli kuin leijona.
...heitteillejätön perusteita, kun ei ihan joka hetki silmä ollut tarkkana, ja joku höttiäinen on ollut niin mielekäs, että kissa loikkasi. Kotona oltiin kyllä. Eikä kissaa jätetä ikinä parvekkeelle, tai ikkunoita auki. Aina se opettaa vahtimaan vielä paremmin :-)Muuten ihan sisäkissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552513Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61774
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648