kun lähdin duunista tänään iloisin mielin niin ehdin ajaa kaupunki ajoa n.15min lämmöt nousi rajusti sammutin auton ja polttelin pari hermosauhua.Sen jälkeen katsoin konepellin alle ja huomasin että jäähdytinneste oli vähissä lisäsin nestettä ja ajoin himaan n.30km,koko matkan lämmöt pysyi aisoissa.Sitten pihaan päästyäni jätin auton tyhjäkäynnille ja vein vappu juomat sisään.sen jälkeen oli tarkoitus ajaa auto katokseen niin johan taas lämmöt pompsahti. mikähän vikana?
kuuma kone
noniiii
2
316
Vastaukset
- öljymäärä
lisääntynyt oudosti jos on niin kannentiiviste vuotaa ja nesteet pääsee öljyjen sekaan. jos auton alle ilmestyy lammikko niin on mahdollista että joku jäähdytys järjestelmän tiiviste vuotaa tai vesipumppu vuotaa.
Looginen juttu siten, et paikallaan oleva auto jonka moottori käy, niin voi nostaa lämmöt korkeallekin, että ajon aikana ilmenenvä ajoviima ei jäähdytä mottoria auton ollessa paikalla.
Kannattaa toki katsella myös, ettei vuotavia letkuja ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan2719707- 766700
- 286356
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni996125Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv435989Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h1015871- 635295
- 455010
Mitä luulet, miten Martina Aitolehti pärjää Erikoisjoukoissa?
Kohujulkkis, yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti on mukana Erikoisjoukot-realityssä. Erikoisjoukot on604340- 503950