Virtalukko

Mikäs on kun ei skootteri sammu kun katkaisee virrat virtalukosta? Vaihdoin jo tuon lukkopesän johtosarjan, ei auttanut.
1170
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Lukkopesän pohja on on vaihdettava. Kun se pohja on irrallaan, sitä pitää kääntää ruuvimeisselillä, virta päälle ja pois. Jos moottori ei pysähdy ruuvarilla käännettäessä, vika ei ole sitten virtalukossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


TyphoonPiakkio kirjoitti:

Mikäs on kun ei skootteri sammu kun katkaisee virrat virtalukosta? Vaihdoin jo tuon lukkopesän johtosarjan, ei auttanut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu