ARLANDA - BANGKOK.Lähtö 7.5 paluu 14.5 568. Finnair
HELSINKI - BANGKOK. Lähtö 7.5 paluu 14.5 687.Finnair
Aitoa talvisota henkeä. On se kiva että meillä veronmaksajilla on kansallinen lentoyhtiö. Kuka käyttää.. minä en!.
kivaa
kuONkivaa
7897
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ruotsalaiset saa huonomman tuotteen ja joutuu vaihtamaan konetta Suomessa. Suomalaisille suora lento ja parempi tuote siis. Myy moni muukin eurooppalainen yhtiö lentojaan suomalaisille halvemmalla kuin omasta maastaan lähteville. Samaten monet saidat käyttävät Emiratesia kun Suomesta lentää sillä pitkän kautta kiertäen Bangkokiin halvalla. Dubai-Bangkok on kalliimpi kuin Helsinki-Bangkok Emiratesilla (tai Etihadilla)
eli nämä pitäisi hinnoitella kustannusperusteisesti "mitä pitempi matka ja suuremmat ympäristötuhot sen suuremmat kustannukset" Eihän autolla eikä junallakaan pääse pitemmälle halvemmalla. On se jännää tämä lentohinnoittelu. Rasita luontoa enemmän maksa vähemmän -> sairasta.
Bangkok onkin junttireitti. Bangkokin lennoilla on koneissa vyölaukkutelineet kun juntit ja maalaiset menee Thaimaahan.
Helsinki-Bangkok-Helsinki 488 Finnair Ensi viikolla lomalle!
Vanha läski kaljamaha lähtee pikkupoikia kopeloimaan junttimatkalle Thaimaahan. Onko vyäölaukku ja lippis?
Niin KÖYHÄ joutuu miettimään saisiko jotain jostain hieman halvemmalla. Sun olisi kannattanut jättää tonnikala pois ja syödä pelkkaa makaronia.
Onneks sulle löytyy myös näitä firmoja joille saat maksaa enemmän kun niin kovasti haluat. :)