Oon seurustellut jonkin aikaa naisen kanssa jonka yhtään ystävää en ole tavannut. Niitä ei kuulemma edes ole. Joistain kavereista ollut puhe, ja tuntuu et jokaisen kanssa ollut jotain pientä säätöä vähintäänkin ja välit sit menneet syystä tai toisesta.
Ei ole siis alkuperäinen paikkakuntalainen, mutta onko normaalia ettei yli kymmenessä vuodessa tule muita kuin baari-/säätötuttavuuksia?
Muutaman työkaverin kanssa pitää silloin tällöin yhteyksiä vapaallakin, mutta (ainakin) yksi heistäkin osoittautui entiseksi petikaveriksi.
pitäisikö
kellojen soida??
51075
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Nykypäivänä se voi olla ihan mahdollista,varsinkin isoissa kaupungeissa on vaikea tutustua ihmisiin.
tarvitsekkaan olla sosiaalisia sinun kriteeriesi mukaan? Kumppanisi valitsee itse lähipiirinsä, et sinä, joten mikä sinua hänen pienessä sosiaalisessa verkossaan häiritsee? Hän on varmasti enemmän intovertti persoona kuin sinä, joten anna hänen olla oma itsensä.
Oletko tavannut ylipäätänsä ketään hänen tuttuaan, sukulaistaan jne? Jos et, niin jalat alle vaan. Tällaiset ihmiset ovat täynnä valheita, salailua ja omistavat lukuisia toisistaan erillään olevia elämiä. En suosittele.
että tiedän kenestä puhut.. kuulostaa ihmiseltä kenen kanssa tapailtiin muutama kuukausi ja itse ihmettelin samaa asiaa. Vaikka ystävyyssuhteita ei aina todellakaan ole helppo solmia, niin jotain se ihmisestä kuitenkin kertoo jos polttaa kaikki sillat takanaan ja kukaan ei jää ystäväksi.. eli jalat alle vaan, ennenkuin olet seuraava jätetty "ystävä".
Mulla vähän sama tilanne.. On mulla toki ystäviä, ympäri Suomeakin, mutta kyllä useimmat parhaimmat kaveritkin on exiä. Empä tiedä mistä johtuu..??