Näin Vappuna on suuri vaara saada sikainfulenssa. Jos käyttää runsaasti kuohujuomia sen seurauksena on kyseinen tauti. Taudin oireet ovat; sikamainen käyttäytyminen, pissiminen kauduille, meluisa käytös, jano, halu syödä suolasillejä. Jos potilasta ei saada ajoissa hoitoon on suuri vaara joutua putkaan. Tauti johtaa viimein vuoteeseen. Lepo on hyvä jos on saanut kyseisen infulenssan.
sikainfulenssa
oireet
71281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
itsessään elämä on kuolemaan johtava vakava sairaus, joka tarttuu sukupuoliyhdynnässä
mä oon varmaan saanut todella pahan tartunnan jos se naijessa tarttuu, on tullu polettuu pitäjän naisia kuin tulupatonta mopoa päevästä toeseen
Itsellä iski aamulla melkoisen influenssan; Heräsin, ja huomasin, että paska on housussa. Pistin käden housutaskuun josta nousi hampurilainen kaikilla mausteilla. Toisesta taskusta löysin kebabin riisillä. Petikumppani vaikutti tuntemattomalta, mutta kyllähän siinä päivän mittaan tutustuimme, kun opetin hänelle ranskalaisen suudelman. Jonka olen oppinut Nizzassa, kuten kaikki teidätte.
Noihin taudin kuvan oireisiin sopii erittäin hyvin yksi toinen tauti: Pitkäaikaisen henkilökohtaisen kokemuksen perusteella diagnosoisin nuo oireet sopiviksi tautiin, jonka latinan kielinen nimi on: Crapula Infernalis; suomenksi käännettynä: Infernaalinen krapula. Tässä taudin vaiheessa potilas haluaa lähinnä vapautavaa niskalaukausta. Ainoa toimiva lääke tähän on alkoholi. Se pitää nauttia suhteellisen äkkiä taudin ensioireiden ilmaannuttua. Nopeasti täten saatu oikea lääkitys auttaa lähes välittömästi ja tauti vahintäänkin siirtyy tuonnemmaksi. Tässä taudin kuvassa pätee vanha ja jo ammoisia aikoina Hiprotaleen hyväksi havaitsema oppi: Sillä se lähtee millä on tullutkin.
ei se oo sikaflunssa voan possu nuha
Miehillä tekee mieli kiljua ja naisilla "karjua".
saap vaan kärsiä.