saunis E160 tikku ja A-link wnap 802 3G router.
Välillä häviää routerista IP ja ei näytä sivuja. Koneissa kyllä on IP:t. Voisiko syy olla mitenkään selaimessa vai missä?
selaimessako syy?
wnap
6510
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei ole mitenkään mahdollista että selain katkaisee yhteyden routterista sillä se on sitten jo korkeimman luokan heurastiikkaa.
sinun kannattaa kääntyä routterin valmistajan puoleen ja kysyä että tukeeko nettitikku kyseistä yhteys tapaa jolla nettiä käytät.
mulla on A-linkin WNAP reititin ja olen joutunut viemään sen huoltoon jo peräti kuusi kertaa ja aina siinä on ollut sama vika eli reititys ongelma joka paranee hetkeksi kun laite huolletaan huolto päivityksellä.
A-linkin tukiasemissa on valmistajan tehtaalla aikaansaatu bugi joka parantuu huolto päivityksellä ja joka tehdään nimensä mukaisesti huollossa.
jos sun reititin käyttää tutorial softaa firmwaren sijaan niin silloin ei pitäisi tarvita mitään huolto päivityksiä. tukeeko routterisi radio tekniikkaa saunalahden muodossa eli 801.11 n/g/b ja tukeeko koneen verkkopääte myös langatonta tekniikkaa?
a-linkin sivuilta löytyy viimesimmät päivitykset. Ei tarvitse lähetellä mihinkään huoltoon sitä varten. DADAA