Haluaisin kysyä teiltä kokeneemmilta kestoilijoilta, haittaako rasvatalkin käyttö jotenkin kestovaipan imukykyä? Jos joskus laittaa vain pienen määrän? Vai pitääkö sitten silloin aina käyttää kertakäyttövaippaa, kun laittaa iholle rasvaa tai talkkia?
Vastaukset 2
- mielestä....
Kyllä se ainakin pesussa pois lähtee ja silloinhan voi käyttää kuivaliinaa lisänä (ja kannattaakin jos vauvan peppu on ärtynyt niin että pitää rasvailla/talkkia laitella usein).
- mutta rasvan kanssa
olisin varovainen - tukkii ainakin fleecen tehokkaasti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???602619- 1171358
- 1361176
- 771094
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk891013Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku20905Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä27798- 118793
- 33744
Hyrynsalmella asuvat Kainuun v*ttumaisimmat ihmiset, syntyperäisiä kaikki.
Ristijärvellä on n., puolet v*ttumaisia ja puolet ihan mukavia asukkaita, mutta Hyrynsalmella asustaa todella kateelline18663