Millanen on tän kesän muotihame

rippijuhliin?siis HAME ei m...

siinä se jo tuliki. Eli siis minkämallinen hame ois muodikas tänä kesänä?Minkä mallinen? sen pitäis olla juhlava, koska rippijuhliin. Kiitti vastauksista jo etukäteen!!!!!!!!

2

1022

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tubulus

      ovat molemmat valttia tämän kesän trendikkäimmissä hameissa. Polvipituus on suosituin mutta hieman polven yläpuolellekin helma voi ulottua. Missään tapauksessa mitään ultraminihameita ja toisaalta nilkkapituisia makseja ei nyt suosita. Hameissa on kuohkeutta ja volyymiä. Kaikkein muodikkain valinta olisi perussininen, polvipituinen farkkuhame mutta rippijuhliin se ei ole tarpeeksi juhlava. Ehdottaisin Hennes & Mauritzin verkkokaupasta tuotenumerolla 31-2769 löytyvää hametta. Valitettavasti en onnistunut liittämään suoraa linkkiä. Tuossa hameessa on juhlavuutta ja toisaalta mukavuutta.

    • Jorma Kälviältä

      Mulla on ollu vestareilla säkikankankas.Ei munii hiosta ja tytöt tykää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      104
      3066
    2. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      87
      2415
    3. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      24
      1956
    4. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1510
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?
      Outokumpu
      29
      1480
    6. Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!

      Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      1385
    7. siis ihan oikeesti

      Tämä on naurettavaa
      Ikävä
      87
      912
    8. Murtautuminen uimahalliin

      17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?
      Kiuruvesi
      26
      897
    9. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      62
      846
    10. Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.

      Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois
      Hybridi- ja sähköautot
      2
      769
    Aihe