Oon eläny kaukosuhteessa nyt 18 päivää.
Minua kovin ihmetyttää poikaystäväni käytös. häntä ei näy msn, ei galleriassa, ei vastaa puheluihini eikä viesteihini. Hänestä ei kuulu kertakaikkiaan mitään. Meillä on kyllä mennyt todella hienosti ja sillai mutta en oo kuullu viikkoon pojasta sanaakaan ! galleriassa hänellä on kirjautumisesta aikaa usein alle tunti, ja jos laitan sille jtn kommenttii ni ei vastaa.
Pitäisikö mun lopettaa peräänsoittelu ja odottaa, että poika ottaa itte yhteyttä?
help me !
mitä pitäs tehä?
tietämätön..
4606
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
tilanne on mulla. Eli ei oikein tahdo viesteihin vastailla, mitä lähetän. Mesessä saattaa kyl puhua, jos aloitan keskustelun. Minun tilanteeni on sillälailla eri, että tiedän, mistä se johtuu. Tilanne on toiselle osapuolelle, hieman ahdistava ja siksi hän pitää vähän etäityyttä minusta. Voisko sama ongelma pätee sinun tilanteesi ??
minulle ei vastaa edes mesessä. eilen oli facebookissa, kyselin siltä, että miksei oo kuulunu mitään, ja et ku se oli sanonu olevansa sinkku jollekki.. Ehkä tää johtuu musta, ehkä pidän itse liikaa yhteyttä poikaan.. jokapäivä ainaki kaks viestiä menee sille.. olisko niin,et se pakenee vähä tätä tilannetta jos sitä oikeesti sitten ahdistaakin?
Musta tuntuu että toi juttu on jo ohi. Jos poika todellakaan ei vastaa sulle.. Yleensä pojat ei osaa lopettaa suhdetta suoraan, vaan alkaa juuri tuollatavoin välttelemään.. Tästäkin kokemusta, jooh. Mutta oma mielipiteeni on että unohda jätkä ja jatka elämää. Älä elättele turhia toiveita,satutat vain itseäisi.
on löytänyt jo uuden alustan itselleen