Vappurasteista? Itse kiersin rastit eka kertaa. Mukava oli ajella polkupyörällä kauniissa ja lämpimässä säässä. Kiitokset vain järjestäjille.
Mitä
tykkäsitte
5480
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mukavaa oli, sää suosi. Omaan pyörään kertyi 19 km rasteja hakiessa. Kiitos vaan KaSun porukalle, toivottavasti ensi vuonna tavataan samoissa merkeissä. Toivoisin vappuhulinassa liikkuvan väenpaljouden muistavan myös liikennesäännöt kevyenliikenteenväylillä. Poukkoillaan kuin ellun kanat, mennään koko väylän leveydeltä antamatta tippaakaan tilaa muille.
Helpot rastit kaupungissa oli hyvä keino saada koko perhe mukaan. Lapset saavat kuvan mitä suunnistus on.
Ei ole turhaa aikaa kierellä siellä sun täällä ... ehkä eläkkeellä sitten., jos nyt silloinkaan.
Turhaa aikaa? mikä se on? Kerropa nyt se kiireesi laji, mitä niin tärkeää olet tekemässä ettei eläkkeelläkään ole aikaa muuhun kuin kiireeseen. No veikkan ettet edes sinne saakka ehdi, työkyvyttömyyseläkkeelle joudut kun käämit päässä kärähtää.
ikään kuin päälle. Näkee jo kävelystä kuka on kiireinen. Mutta ihminen ei ole kiireinen välttämättä siksi, että hänellä olisi niin paljon asiaa toimitettavana, vaan siksi, että on oppinut ja opetettu kiirehtimään. Kiireettömästi toimien asiat etenevät useimmiten nopeammin ja laadukkaammin.