valot hävis?

Ajovalot hävis typhoonista...eli etuvalo ja takavalo ei toimi, vilkut ja jarruvalo toimii? Missäköhän vois olla vikaa? Muutama päivä sitten teki saman tempun mutta yhtäkkiä taas toimi.... mutta nyt ei enään toimi ollenkaan :-( Kiitos vastanneille jos joku tietää vian!
2173
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mittailee vain minne jännite tulee ja minne ei. Virtakytkin voi olla viallinen. Ne on aika heikkoja.

Äänestä
  • Kiitos Tuli itselläkin mieleen tuo valokatkaisija...täytyypä tutkia se...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


piaggio.............. kirjoitti:

Ajovalot hävis typhoonista...eli etuvalo ja takavalo ei toimi, vilkut ja jarruvalo toimii? Missäköhän vois olla vikaa? Muutama päivä sitten teki saman tempun mutta yhtäkkiä taas toimi.... mutta nyt ei enään toimi ollenkaan :-( Kiitos vastanneille jos joku tietää vian!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu