Apua kaipaan

sanni-josefiina

Hei! Olen lapsesta saakka tuntenut vetoa noittuutta, loitsuja, henkiä jne. kohtaan. Nyt haluaisn perehtyä asioihin tarkemmin mutta tarvitsen apua. Jos joku onn halukas opastamaan minua aiheeseen tai osaatte suositella kirjoja niin olisin kiitollinen. Sähköpostia saa laittaa..

7

507

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Dr. Crowley

      Aihetta käsittelevää kirjallisuutta ei ole kovin vaikeaa etsiä. Suomalaisista kirjakaupoista osaavat auttaa ainakin www.adlibris.com. Montague Summers on kirjoittanut monta hyvää tutkielmaa aiheesta (noidista, hengistä yms.) joten hänen kirjojaan ainakin kannattanee tutkailla (oletuksena englanti pitää hallita) Sitten on tietty näitä käsikirjoja jotka on kirjoitettu keskiajalla ja renesanssin aikana (näitä itse keräilen). Niissä on myös hyvin tietoa aiheesta, ja tuleepa kirjoja tutkiessa vastaan vanhoja loitsujakin.

      • DarkNinjaHiiri

        Oletko koskaan miettinyt miksi nämä ovat esoteerisia tai okkultistisia asioita? http://fi.wikipedia.org/wiki/Esoteerisuus >>esoteerinen, joka tarkoittaa 'salailevaa' tai 'sisäpiirille tarkoitettua'.>Okkultismi eli salaoppi tai salatiede


    • noituutta33

      www.freewebs.com/aa34

    • Löytyy täältä:
    • Xinatra

      Varjojenkirjasta löytyy paljon hyvää infoa,joskin wiccasivustona tarjoaa näkökulman magiaan uskonnon kautta. Tästä huolimatta perustietoa on ihan mukavasti :) http://www.varjojenkirja.com/ Muualtakin internetistä löytyy tietoa, joskin useimmiten englannin kielen taito ja kriittisyys on enemmän kuin tarpeen. Kirjastoa kannattaa myös käyttää hyväksi, rajatiedon ja uskonnon alueilta voi löytää yhtä jos toistakin kiinnostavaa juttua. Ja mulle saa myös laittaa viestiä, enköhän mä osais sua jotenkin auttaa alkuun. :)

    • ystävä5

      Jätä pois tuollaiset ajatukset!

      Joudut pelkästään hakoteille. Elä elämäsi kuten ihminen.
      Olet syntynyt ihmiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      84
      1679
    2. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      85
      1212
    3. Tavoitteeni onkin ärsyttää

      Sua niin turhaudut ja unohdat koko homman
      Ikävä
      110
      1113
    4. Tunnistebiisi

      Laita joku tunnistebiisi, niin tiedän ett oot täällä ja kaipaat ehkä mua
      Ikävä
      66
      880
    5. Taidat tykätä linnuista paljon

      Mikä on sun lemppari ☺️😉🥹🦢🐦‍⬛🦉🦜🦚
      Ikävä
      102
      861
    6. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      808
    7. Miks käyttäydyt noin?

      Välttelet kaikkia kohtaamisia...
      Ikävä
      47
      721
    8. Ei sun tarvi jännittää enää

      en yritä enää mitään. Tiedän että olin mauton ja sössin kaiken.
      Ikävä
      36
      712
    9. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      47
      661
    10. Minkälainen ääni mulla on mies

      Sinun mielestä?
      Ikävä
      33
      643
    Aihe