nimi?

onko nimi Daniel Benjamin ihan hirvee yhdistelmä?tai mikä sopisi Danielin kanssa paremmin?Joku erikoinen..
6356
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Kivalta kuulostaa...=)

Äänestä
  • Älä pistä nimeä Daniel Benjamin, koska mun tutun poika on Daniel Benjamin!

    Äänestä

ei paha, toivottavasti sukunimenne on vierasperäinen, ei tavallinen suomalainen Virtanen, Anttila tms.

Jos suomalainen sukunimi, ei vierasperäisiä etunimiä, sanoo tämä pilkkuviila.

Äänestä
  • Daniel ja Benjamin löytyy almanakasta, ja niitä on kautta aikain yhdistetty ihan tavallisiin suomalaisiin sukunimiin, joten mielestäni ei ole mitään ongelmaa! Eri asia olisi, jos kyseessä olisi joku Joshua tai Michael, joille löytyy vastineet ihan selvällä suomen kielelläkin!

    Äänestä

Kuulostaa ihan kivalta nimeltä :)

Äänestä

sebastian ,joonas ,Viktor,Thomas,Vilhelm.aleksanteri

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Evan kirjoitti:

onko nimi Daniel Benjamin ihan hirvee yhdistelmä?tai mikä sopisi Danielin kanssa paremmin?Joku erikoinen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu