Eli SH 1 menossa, olin siinä juuri päässyt sairaalasta, ja se kaheli mummeli ohjasi minut antiikki-kauppaan, jossa minun olisi pitänyt saada työnnettyä kaappia, mutta tyyppi ei tee mitään vaikka kuinka välilyöntiä rämpytän (välilyönti on ihan kunnossa). Se ei suostunut edes tallentamaan peliä, vaikka siinä pöydällä oli notebook. Kokeilin monessa eri kohdassa painaa välilyöntiä, muttei mitään tapahdu. Tuli mieleen, että olisiko minun pitänyt ensin katsoa sairaalalla se video, eikä mennä juttelemaan sille punapää hoitsulle, Lisalle? Voisiko olla, että koska menin pelissä eteenpäin, ja jäi video näkemättä, en pääse siitä syystä eteenpäin??
Vastaukset 3
- umpikuja13
Videot ei vaikuta pelin kulkuun. Itse vain menetät hieman juonta... Valitan etten muista ykkösosaa enää kun en ole sitä pitkään aikaan enää pelannut. Mutta oisko ollut niin että antiikkikaupassa piti laittaa joku kivi siihen kelloon....? Tuosta tallennuksesta en tiedä, mutta millä pelaat kyseistä peliä? Onko ennen toiminut? Toimiiko kaikki muut toiminnot? Oletko täysin varma että välilyönti on tallennus?
- ap.
Mulla ei ole mitään mitä siihen kelloon voisi laittaa, eikä se heppu sano edes mitään siitä kellosta. Kaikki on toiminut tähän asti ihan normaalisti, siksi ihmettelenkin, miksei toimi.
Tässä oli läpipeluun-ohje, mutta ei vaan toimi, heppu ei sano mitään vaikka kuinka monesta kulmasta yrittää välilyöntiä painaa:
"Pick up the ANTIQUE SHOP KEY that Dahlia Gillespie left on the table for you.
The Antique Shop is located at the far north end of Simmons Street on the east
side of the road. Go down and use your key on the door. Save your game when
you get inside the room and then examine the cabinet on the wall. Choose to
push it when you get the option and you'll reveal a hole in the wall."
- ins_verderben (off)
mutta siihen on sellai simppeli ratkasu: pistä taskulamppu päälle. Se menee pois päältä ja sillon et voi työntää kaappia, et voi tallentaa etkä mitään. Lamppu päälle ja kaikki onnistuu :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802077Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661269Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu281140- 1411038
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa144894- 98834
- 45737
- 62726
- 61686
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63682