Ensi viikolla olisi lähtö Rhodokselle. Olen yrittänyt seurata täällä keskustelua mutta oikeen kukaan ole viime aikoina siellä ollu, sattuisko joku paluu matkailija olla täällä ja kertoa säästä, ottiko aurinko hyvin ihoon, tarkeniko ? Budjettia ei ole paljon lähteä mutta esim auton vuokraus, laivamatka marmarikseen, vanha kaupunki kiinnostavat. Hintataso ravintoloissa, kai saa esim 7e. jonkun näköisen annoksen? Eniten kiinnostaa tuo tämän hetkinen sää, olen kyllä monilta eri sivuilta seurannut säätä ja noin 19-20 astetta on luvattu, onko siellä oikeasti niin "viileää" ? Täälläkin mittari näyttää jopa enemmän..
Kohta Lähtö
odottaa innolla
41709
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
mittari aamusta jo yli 20. Iltapvästä kipusi jo reilusti ylikin. Illat viileitä ja paikoin tuulisia. Vanhassa kaupungista saa ruoka-annoksen n. 12 hintaan. Autonvuokraus alkaen 65 (fiat panda). Sateista alkuviikkoa luvassa..
Hei! Mä olen saanut auton vuokralle 35-40/pv. Kantsii vertailla jos on oikeesti tarkan markan (centin)matkalla ja kyllä syödäkseenkin saa ihan edullisesti meinaten perus-sapuskaa.Täydet menuut viinin kanssa on asia erikseen.Hyvä merkki on muuten että jos ei ole ruokalistoja/hinnastoja esillä niin usein ovat tosi kalliita paikkoja. Mukavaa ja aurinkoista matkaa!
Ei mielestäni ollut paha hinta, Nissan micra johon meni 4 henk lastenrattaat oikein kivasti.
Aurinkoista oli, mutta tuulista. Lämpötila kahtapuolen 20C°. Yhtenä päivänä satoi hieman. Tuulisella rannalla 'Tanskan kulma' ravintolassa seisovapöytä maksoi 7,90. Muuten ruokamme maksoi 7-17. Lindokseen pääsee bussilla 4,50 suunta.