asuntoja/taloja kyprokselta

gfafgghdshdf

tiedättekö mitään SUOMALAISTA sivustoa, jolla esitetään asuntoja tai taloja kyprokselta? etuovi.comista katsoin, mutta ei ollut yhtään myynnissä. ajattelinpa nimittäin muuttaa kyprokselle, mutta en tietenkään ilman asuntoa :D

7

2938

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • löytyy

      www.homeaway.fi ja sieltä etsiskelet Kyproksen.

      • kifjsd

        Koska olet ajatellut muuttaa ja minne päin ?


      • aloittaja
        kifjsd kirjoitti:

        Koska olet ajatellut muuttaa ja minne päin ?

        vietin tässä pari viikkoa hotellissa, etsimässä kivoja asuntoja :) en vielä löytänyt mitään, joten ostin menolipun suomeen ja jatkan etsintöjä täältä päin. heti kun sopiva asunto löytyy ja kreikan kieli tarpeeksi hyvin hallussa, sitten muutan :) haluaisin todella jonkun modernin KERROSTALO-asunnon keskustasta, tai meren rannalta. olisi ihana ku sijaitsisi makarios avenuella, mutta varmasti aika kallista..


      • kipros
        aloittaja kirjoitti:

        vietin tässä pari viikkoa hotellissa, etsimässä kivoja asuntoja :) en vielä löytänyt mitään, joten ostin menolipun suomeen ja jatkan etsintöjä täältä päin. heti kun sopiva asunto löytyy ja kreikan kieli tarpeeksi hyvin hallussa, sitten muutan :) haluaisin todella jonkun modernin KERROSTALO-asunnon keskustasta, tai meren rannalta. olisi ihana ku sijaitsisi makarios avenuella, mutta varmasti aika kallista..

        miksi kyselet suomalaisia sivustoja? tuskin löytyy. sen sijaan esim. buysellcyprus.com ja cyprusforsale.com, myös ownersdirect.com. sivulle voi laittaa oman ostoilmoituksen.

        laita toimeksianto joillekin lukuisista välittäjistä. määrittele haluamasi tarkasti ja pidä siitä kiinni. he kyllä tarjoavat mitä tahansa myyntiin tulevaa... samoin hinnoista kannattaa tinkiä, vaikka perinteisesti nihkeitä ovat alennusmyyntiin. nyt on kuitenkin ostajan markkinat ja kyllä se jo tässä vaiheessa on täytynyt iskostua kyprioottien päähän.
        välittäjien palkkiot on olleet huimia, mutta nekin tulleet alas tässä credit crunchissa.

        monet britit yrittävät epätoivoisesti päästä eroon asunnoistaan, mutta näitä on tarjolla enemmän Pafoksessa. ts. joku brittiläinen nettisaitti voisi olla hyvä paikka laittaa oma ostoilmoitus. ja myös angloinfo.com, centralcyprus.com, onhan näitä.


    • noora.vaihto

      Entäpäs sitten vuokra-asuntoja. Itse olen menossa Nicosiaan opiskelemaan syys-kevät lukukaudeksi ja kovasti tarttis kämppää löytää syys-tammikuuksi.

      Ei kukaan haluaisi ottaa vuokralaista?

      • :)

        Mä oon kans tulossa/menossa Kyprokselle opiskelemaan Kevääksi 2010.. Asuntoja tarvitsisin, mistähän saisi vuokra-asunnon parhaiten? Kokemuksia?


      • biliga
        :) kirjoitti:

        Mä oon kans tulossa/menossa Kyprokselle opiskelemaan Kevääksi 2010.. Asuntoja tarvitsisin, mistähän saisi vuokra-asunnon parhaiten? Kokemuksia?

        tuolla aikasemmin mainittiin tuo homeaway.fi
        sieltä löysin vuokra-asunnon limassoliin syksyllä 2007. kannattaa ottaa rohkeasti yhteyttä vuokranantajiin ja pyytää tarjous.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6138
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5597
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      52
      2639
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      104
      2056
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1768
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      123
      1687
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1613
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      180
      1267
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1177
    10. Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään

      hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä
      Maailman menoa
      188
      998
    Aihe