käännös tehtävä

Voisko joku hiku ite tai nörtti jollain ohjelmalla suomentaa I wanna rock kappaleen sanat http://www.stlyrics.com/lyrics/roadtrip/iwannarock.htm . Tuli semmoinen tehtävä englannin tunnilla ja pitäisi tarkastaa onko paljonkin käännös virheitä :D
2430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

sanat ja tekemäsi käännös niin me korjataan kyllä.

Äänestä

Enpä viitsi kääntää tuota, kun on niin paskat lyriikat ja kun kerran koet tarvetta haukkua minua siitä hyvästä että osaan englantia. :D Laitappa omat suomennoksesi tähän niin saatamme sivallella sinua samalla korjaten ne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


englanniksi kirjoitti:

Voisko joku hiku ite tai nörtti jollain ohjelmalla suomentaa I wanna rock kappaleen sanat http://www.stlyrics.com/lyrics/roadtrip/iwannarock.htm . Tuli semmoinen tehtävä englannin tunnilla ja pitäisi tarkastaa onko paljonkin käännös virheitä :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu