muita kureja?

Nii mitä muita kuristuksia generic trigger x:ssä on ku alkukäyrän pillikuri? Oon sen ottanu pois mut seittemänkympin vauhti alkaa jo tympimään nii miten sais kulkemaan enempi?
2196
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Imukaulan holkin poraat pakoaukon kokoiseksi. Putkessa on kuri. Pitää viilata isommaksi. Loppupilli pois ja viilaat siitä isommaksi ja sitten hitsaat loppupillin takasin. Kannattaa myös ostaa 12-16mm kaasutin tai isompi. Vakiona kaasutin on 8mm. Pyttyyn on tehty viilaamisvaraa. Siihen on tavallaan tehty jonkinlainen kuri. Suosittelen viilaamaan sen pois. Kun metallipinta näkyy hieman niin kuri on poissa. Putkesta voit ottaa äänenvaimentimen pois. Se ei tavallaan ole edes äänenvaimennin. Äänenvaimennin on tehty alkukäyrään eli jos poistat sen äänenvaimentimen minkä he väittävät olevan äänenvaimennin niin mopo kulkee jo 5-10km/h enemmän!

Äänestä
  • Sylinterin kansi täyteen reikiä! Varo ettei 2 reikää yhdisty, koska muuten kansi on pilalla. En ota mitään vastuuta, jos rikot moposi tällä ohjeella!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


nice358 kirjoitti:

Nii mitä muita kuristuksia generic trigger x:ssä on ku alkukäyrän pillikuri? Oon sen ottanu pois mut seittemänkympin vauhti alkaa jo tympimään nii miten sais kulkemaan enempi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu