Moikka! Olisin tiedustellut kyseisestä alueesta Tukholmassa. Onko kuinka kaukana Tukholman keskustasta ja minkälaiset kulkuyhteydet (bussi, metro) ? Muutenkin, minkälaista aluetta? Kiitos!
Missä on Tumba?
2
2623
Vastaukset
- suurtukholmassa
http://www.tumbatk.com/Bilder/Kartor/Tumba_karta.gif http://fi.wikipedia.org/wiki/Tumba_(Ruotsi) Tumba sijaitsee kahden kunnan alueella Botkyrka ja Salem. Tumba on melko laaja alue jossa on monta eri asuma-aluetta. Sieltä pääsee sähköjunalla ( 25 min) Tukholman keskustaan mutta riippuu ihan millä alueella asuu niin voi joutua ensin ottamaan bussin asemalle. http://www.botkyrka.se/ http://www.botkyrkabyggen.se/HSO/Area/area_info_cm.aspx?cmguid=577c865a-7042-40f9-adaa-d5176a3e31a2 http://www.miljodatabasen.se/sjoaribotkyrka/12456.htmlS4 Ihan keskiverto paikka asua mutta melko kaukana Tukholman keskustasta mutta niinhän ne on monet muutkin Suurtukholman alueet.
- ,,,,,,,,,,
Vähän uusavuton kysymys, mutta vastataan nyt kuitenkin. http://maps.google.fi/ Kirjoita tyhjälle riville Tumba, Ruotsi ja näet kartan alueesta. Wikipedia: Tumba sai alkunsa rautatiepaikkakuntana joka kasvoi tiiviisti radan varteen. Nykyään Tumbassa on noin 34 000 asukasta joista 20 000 taajaman Botkyrkalle kuuluvassa osassa. Huomattava osa Tumban asukkaista on maahanmuuttajataustaisia, vuonna 2003 osuus oli 19,6 %. Työttömyys samana ajankohtana oli 2,3 %. Tumbassa toimii oma syyrialais-ortodoksinen seurakunta, mikä viittaa merkittävään syyrialaistaustaiseen väestöryhmään.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 733340
- 622584
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582258Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1952178- 552082
- 421683
- 421661
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141333EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1481280- 61149