airBalticin lennot Tampere-Kuopio

airBaltic on aloittamassa lennot reitillä Tampere - Kuopio - Tampere. Riika - Tampere ja Riika - Kuopio -reitit yhdistetään yhdeksi Riika - Tampere - Kuopio -reitiksi, jolloin myös Tre - Kuopio -väli tulee mahdolliseksi. Sikäli hyvä, että nyt Kuopiosta pääsee kätevästi Treelle Ryanairin lennoille. http://www.lennalomalle.com/content/view/1186/43/
4641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Voi lentää myös Helsinki-Riika-Tampere-Kuopio reittiä Kuopioon ;)

Äänestä
  • jep, leppoisa reitti eikä matka-aikakaan ole kuin 17h.

    Äänestä

Aika hyvin AirBaltic laajentaa Suomeen, heinäkuussa alkaa Turku-Riika neljä kertaa viikossa. Harmi ettei Kuopioon ja Tampereelle jatku erilliset lennot, mutta onhan Suomi kuitenkin pinta-alaansa nähden harvinainen maa Euroopassa, ettei ole juurikaan kotimaanlentoja muualta kuin isoimmalta kentältä, että hyvä että laajentuu tämäkin verkosto. Toki on kuitenkin totta, ettei Suomessa riitä porukka esim Kajaani-Seinäjoki- reitille.

Äänestä

AirBaltic mahdollistaa järkevän hintaisen matkustamisen esimerkiksi Euroopan kulttuuripääkaupunkiin 2009, Vilnaan.
Kaupunki on tosissaan tutustumisen arvoinen ja siellä on paljon nähtävää ja koettavaa.
Välilasku ja koneenvaihto Riikassa. Sen jälkeen pääseekin tutustumaan Vilnan vanhaan kaupunkiin. Suosittelen vaikkapa suuskuiseksi viikonloppumatkaksi.

Toinen Liettuan ihastuttava kaupunki on mielestäni Kaunas.
Kaupunki joenvarsineen on minusta näkemisen arvoinen.

Vaikka itsekin olen matkustanut paljon Baltiassa ja minulle matka Tallinnaan ei ole enää mitään lomaa tai tutustumista, niin Liettua on mielestäni erilainen maa jo ihmisten ystävällisyyden perusteella.
Suosittelen etenkin nyt Euroopan kulttuuripääkaupunkivuotena 2009.

Hotellihuoneen tai hyvän ravintolaruokailun hinta ei todellakaan huimaa päätä Liettuassa!

Suomalaisittain kiinnostavia asioita kannattaa seurata esimerkiksi Suomen Vilnan lähetystön sivuilta.
Miltä kuulostaisi saunamatka Vilnaan Nerisjoen rannalle?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


no jopas kirjoitti:

airBaltic on aloittamassa lennot reitillä Tampere - Kuopio - Tampere. Riika - Tampere ja Riika - Kuopio -reitit yhdistetään yhdeksi Riika - Tampere - Kuopio -reitiksi, jolloin myös Tre - Kuopio -väli tulee mahdolliseksi. Sikäli hyvä, että nyt Kuopiosta pääsee kätevästi Treelle Ryanairin lennoille. http://www.lennalomalle.com/content/view/1186/43/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu