airBaltic on aloittamassa lennot reitillä Tampere - Kuopio - Tampere. Riika - Tampere ja Riika - Kuopio -reitit yhdistetään yhdeksi Riika - Tampere - Kuopio -reitiksi, jolloin myös Tre - Kuopio -väli tulee mahdolliseksi. Sikäli hyvä, että nyt Kuopiosta pääsee kätevästi Treelle Ryanairin lennoille. http://www.lennalomalle.com/content/view/1186/43/
airBalticin lennot Tampere-Kuopio
4
615
Vastaukset
- Airt Balticilla
Voi lentää myös Helsinki-Riika-Tampere-Kuopio reittiä Kuopioon ;)
- matkakuume.info
jep, leppoisa reitti eikä matka-aikakaan ole kuin 17h.
Aika hyvin AirBaltic laajentaa Suomeen, heinäkuussa alkaa Turku-Riika neljä kertaa viikossa. Harmi ettei Kuopioon ja Tampereelle jatku erilliset lennot, mutta onhan Suomi kuitenkin pinta-alaansa nähden harvinainen maa Euroopassa, ettei ole juurikaan kotimaanlentoja muualta kuin isoimmalta kentältä, että hyvä että laajentuu tämäkin verkosto. Toki on kuitenkin totta, ettei Suomessa riitä porukka esim Kajaani-Seinäjoki- reitille.
- Kokeile itse!
AirBaltic mahdollistaa järkevän hintaisen matkustamisen esimerkiksi Euroopan kulttuuripääkaupunkiin 2009, Vilnaan.
Kaupunki on tosissaan tutustumisen arvoinen ja siellä on paljon nähtävää ja koettavaa.
Välilasku ja koneenvaihto Riikassa. Sen jälkeen pääseekin tutustumaan Vilnan vanhaan kaupunkiin. Suosittelen vaikkapa suuskuiseksi viikonloppumatkaksi.
Toinen Liettuan ihastuttava kaupunki on mielestäni Kaunas.
Kaupunki joenvarsineen on minusta näkemisen arvoinen.
Vaikka itsekin olen matkustanut paljon Baltiassa ja minulle matka Tallinnaan ei ole enää mitään lomaa tai tutustumista, niin Liettua on mielestäni erilainen maa jo ihmisten ystävällisyyden perusteella.
Suosittelen etenkin nyt Euroopan kulttuuripääkaupunkivuotena 2009.
Hotellihuoneen tai hyvän ravintolaruokailun hinta ei todellakaan huimaa päätä Liettuassa!
Suomalaisittain kiinnostavia asioita kannattaa seurata esimerkiksi Suomen Vilnan lähetystön sivuilta.
Miltä kuulostaisi saunamatka Vilnaan Nerisjoen rannalle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622572Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999849Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.537743Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va956512SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936237Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675851Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615340Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515233HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1234884Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074574