airBalticin lennot Tampere-Kuopio

no jopas

airBaltic on aloittamassa lennot reitillä Tampere - Kuopio - Tampere. Riika - Tampere ja Riika - Kuopio -reitit yhdistetään yhdeksi Riika - Tampere - Kuopio -reitiksi, jolloin myös Tre - Kuopio -väli tulee mahdolliseksi. Sikäli hyvä, että nyt Kuopiosta pääsee kätevästi Treelle Ryanairin lennoille. http://www.lennalomalle.com/content/view/1186/43/

4

632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Airt Balticilla

      Voi lentää myös Helsinki-Riika-Tampere-Kuopio reittiä Kuopioon ;)

      • matkakuume.info

        jep, leppoisa reitti eikä matka-aikakaan ole kuin 17h.


    • Aika hyvin AirBaltic laajentaa Suomeen, heinäkuussa alkaa Turku-Riika neljä kertaa viikossa. Harmi ettei Kuopioon ja Tampereelle jatku erilliset lennot, mutta onhan Suomi kuitenkin pinta-alaansa nähden harvinainen maa Euroopassa, ettei ole juurikaan kotimaanlentoja muualta kuin isoimmalta kentältä, että hyvä että laajentuu tämäkin verkosto. Toki on kuitenkin totta, ettei Suomessa riitä porukka esim Kajaani-Seinäjoki- reitille.

    • Kokeile itse!

      AirBaltic mahdollistaa järkevän hintaisen matkustamisen esimerkiksi Euroopan kulttuuripääkaupunkiin 2009, Vilnaan.
      Kaupunki on tosissaan tutustumisen arvoinen ja siellä on paljon nähtävää ja koettavaa.
      Välilasku ja koneenvaihto Riikassa. Sen jälkeen pääseekin tutustumaan Vilnan vanhaan kaupunkiin. Suosittelen vaikkapa suuskuiseksi viikonloppumatkaksi.

      Toinen Liettuan ihastuttava kaupunki on mielestäni Kaunas.
      Kaupunki joenvarsineen on minusta näkemisen arvoinen.

      Vaikka itsekin olen matkustanut paljon Baltiassa ja minulle matka Tallinnaan ei ole enää mitään lomaa tai tutustumista, niin Liettua on mielestäni erilainen maa jo ihmisten ystävällisyyden perusteella.
      Suosittelen etenkin nyt Euroopan kulttuuripääkaupunkivuotena 2009.

      Hotellihuoneen tai hyvän ravintolaruokailun hinta ei todellakaan huimaa päätä Liettuassa!

      Suomalaisittain kiinnostavia asioita kannattaa seurata esimerkiksi Suomen Vilnan lähetystön sivuilta.
      Miltä kuulostaisi saunamatka Vilnaan Nerisjoen rannalle?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      278
      2593
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      77
      2443
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      51
      2182
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      67
      1844
    5. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1618
    6. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      59
      1544
    7. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      134
      1396
    8. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      73
      1288
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      87
      1099
    10. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      76
      1089
    Aihe