Eli olen jäämässä 2v sisällä uudelleen äitiyslomalle ja tod.näk myös hoitovapaalle ja kiinnostaisi tuleva tuki tuolta ajalta. Äippäraha ollee sama kuin ekan kanssa, mutta saako kotihoidontukeen mitään lisää 2:sta lapsesta? Vastauksista kiitellen :)
2 lapsen kotihoidontuki
mammulix
2
417
Vastaukset
- fhgfhgfhhhhh
Uusi äitiysraha syö hoitorahan, ja äitiysrahan MÄÄRÄ syö hoitolisän yhdessä pson tuojen kanssa. Eli kotihoidontuki lakkaa automatic kun uusi äraha alkaa. Verorahat ei riitä kaikkeen kivaan.
- sitten..
kun äitiysrahasi muuttuu kotihoidontueksi, saat sen perus vajaan 300 päälle toisesta jotain 60 e
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2183174Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3072774Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751798Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e551705Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?421575- 1221366
MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,101300Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171270Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4221260- 1051259