Run from the Cure - Pakoon parannusta

jarnoj28

Luulen että täälläkin on syövästä kärsiviä ihmisiä Suosittelen katsomaan Youtubesta tämän videosarjan http://www.youtube.com/watch?v=I0JcBo9iINs Kertoo siis canadalaisesta Rick Simpsonista ja hänen "potilaista"

2

584

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hienoa

      Oli todella mielenkiintoinen dokumentti. Suosittelen katsomaan.
      Muutti käsitystä ja toivoa tulevaista entistä parempaan suuntaan :)

    • Anonyymi

      Fakta on se, että raha ratkaisee.

      Yhdysvaltain syöpäinstituuttikin on sen myöntänyt, että kannabis auttaa syövän hoidossa ja voi jopa tuhota syöpäsoluja.

      Globalistien hallussa oleva lääketeollisuus tekee kaikkensa, ettei totuus tulisi esille koska kasvia ei voi patentoida. Ainoa keino, miten rahaa voi saada yrtin tai kasvin terveyshyödyistä , on eristää siitä syöpäsoluja tappava ainesosa synteettisesti. Siitä tulee pilleripurkki. Kannabis tai vaikkapa inkivääri ei sellaisenaan riitä alhaisen hinnan takia.

      Meillä Suomessa on joka vuoden lokakuussa Roosa nauha-kampanja, jolloin laitetaan pinkkiin Geisha-suklaapatukkaan se logo tai koristellaan pullat pinkillä raesokerilla. Totta kai on myös pinkkejä Teema-mukeja, Sini-astiaharjoja ja Aalto-maljoja.

      Mutta miksi kampanjoidaan rintasyövän tutkimusta sokeria sisältävillä tuotteilla? Sokeri on juurikin syövän lempiruokaa.

      Isoista rahamääristä huolimatta syövän hoitomuodot ovat silti pysyneet samalla tasolla. Kuulee sitä välillä uutisia mahdollisista hoitomuodoista syöpiin, mutta niitä ei kuitenkaan haluta ottaa käyttöön. Syöpäjärjestöt ei halua edes puhua kannabiksesta, ja jos joku maallikko koittaa puhua, niin johan hiljennetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      119
      2940
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      16
      1061
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      63
      883
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      51
      836
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      52
      799
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      684
    7. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      79
      655
    8. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      626
    9. 50
      625
    10. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      614
    Aihe