penulle sopivaa

miten 7viikosta koiran pentua tulisi ruokkia ja miten usein käyttää ulkona ja kuinka pitkille lenkeille sen kaa arvaisi mennä?
1126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

"miten 7viikosta koiran pentua tulisi ruokkia " Kasvattajan antaman ohjeen mukaan. "miten usein käyttää ulkona" Niin usein kuin jaksat koiran ollessa hereillä. Jos aiot sisäsiistiksi kasvattaa, niin vähintään aina herätessä, aina leikin päälle, aina syönnin päälle. Elin noin 10 kertaa vuorokaudessa, ei kyllä kahta tuntia ole tekemättä tarpeitaan, muutoin kuin nukkuessaan, eli mahdollisesti useamminkin. "kuinka pitkille lenkeille sen kaa arvaisi mennä? " Ei arvais mennä lainkaan lenkille tuon ikäisen kanssa. Omassa pihassa pyöriminen riittää sille, ei voi pakottaa liikkumaan yhtään enempää kuin mitä liikkuu omatoimisesti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ruokaa kirjoitti:

miten 7viikosta koiran pentua tulisi ruokkia ja miten usein käyttää ulkona ja kuinka pitkille lenkeille sen kaa arvaisi mennä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu