Tänään on espoossa moporatsioita!!!!!!!!
Ajelkaa varovasti...
Mopo ratsia!!!!
kuyf
101153
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
sais olla joka viikko niin virimopot seuloutuisivat liikenteen joukosta pois. Lisää ratsioita pitkin Suomea, kiitos.
Mitä se sun elämään vaikutta, että kulkeeko ne mopot 45km/h, vai 60km/h. HÄ?????
Mammojen lellikkipojut jää kiinni virivirimopoillaan, ASIAAA!!!! Siinä on ylimielisillä teinipeeloilla kakat pöksyissä. Esittäkää vaan kovista poliiseillekin. HAH HAH HAAA PELLET!!!!!
...joo näin on!mopojen nopeus pitäs pudottaa 20km/h saatais enemmän ruuhkia ja vaaratilanteita liikenteeseen!
..että ajaako 20km/h vai 70km/h jonkun mursunkarvaviiksikaravaanarin mielestä se on aina liian hiljaa, sit pitää väkisin kengittää sitä vanhaa kärryä et pääsee moposta ohi. Onko joillain edellämainituista autoulijoilla kustä liikaa tukassa vai onko näin että niitä itseään harmittaa kun ei ole varaa ajella mopolla. Jostainhan sen täytyy johtua.. ?
..autoissakin pitäis olla vaan 1-vaihde ja pakki niin ois liikenteessä mopollakin turvallisenpaa..
Sillä oo mitää merkitystä paljoa ne mopot kulkee. Ei ne sulle koskaa mitää pahaa kummiskaan oo tehny.
Mä asunki 80km päästä espoosta et hyvä varotus. Kato pitää ajaa varovasti varsinki jos sataa koska märkä asvaltti on ihan yllättävän liukas. Samoin vappuna ja juhannuksena kandee ajaa varovasti. On kaikkee lasinsiruu ja muuta ajovaikeutta. Autollaki pitää ajaa varovasti koska ikinä ei tiiä missä poliisit hiustenkuivaajalla heiluttaa. Jos ei olis poliiseja ni ah vois virittää mopot kulkee 190kmph ja seki pelkällä peruutusvaihteella.
...Keijo vähän sekasin, tai joku ihan ääliö!!!!!
ja siitä on kiva hihitellä omille vitseille