forever living tuotteet

kiinnostunut

Onko tietoa?
Aloe vera?
Siis onko hyviä tuotteita?
Kannattako ruveta markkinoimaan...verkostomarkkinointi.

10

6632

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähde

      Verkostomarkkinointi on aina pyramidijärjestelmä, joka ei kerta kaikkiaan voi kannattaa muille, kuin ylimpänä oleville. Jos lähdet yrittäjäksi, menetät KAIKKI työttömyys- ja sosiaaliturvaetuudet, Kelan etuuksiin on tullut jotakin helpotusta sairauden varalle.!!!! tähän riittää jo pelkkä toiminimen rekisteröinti vaikka toimintaa ei vielä olisikaan. Varo!

      • kiinnostunut

        Asun ulkomailla ja aion aloittaa sen taalla ja enpa taida ilmoitella mihinkaan siis verotoimistoon tms... etta aloitan oman yrityksen ennen kun katon miten sen saa alkuun.
        Onko jollain kokemusta aloe vera tuotteista?
        Ja forever living tuotteiden myynnista?


    • minäpä

      Älä ainakaan täällä!

      • kiinnostunut

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???


      • Aloe rules !!
        kiinnostunut kirjoitti:

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???

        Moikka!!
        Olen Flp:n jälleenmyyjä ja olen tehnyt hommaa tämän vuoden ja kyllä kannattaa !! Tuotteet ovat loistavia ja jokainen pääsee kyllä palkkioille, ei vain ylin porras! Ota yhteyttä niin kerron lisää !!


      • Tyytyväinen
        kiinnostunut kirjoitti:

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???

        Olen erittäin tyytyväinen sekä FLP-Aloe Vera tuotteisiin että saman tuoteryhmän kosmetiikkaan. Asiakkaita kyllä löytyy!


    • piia

      Kannattaa,mutta on paljon erilaisiakin juttuja,missä voi myydä luontaistuotteita ja paljon muutakin.Jos kiinnostuit:[email protected]

    • forever on elämäsi mahdollisuus. Olen käyttänyt perheeni kanssa tuotteitta 2kk ja ihan kaikki on huomannu muutokssia terveydessä ruuansulatuksessa ja voinnissa. Ja verkostomarkkinointi EI ole mikään PYRAMIDIHUIJAUS vaan maailman paras yrityssysteemi! Maailman paras bisnesmies donald trump suosii verkostomarkinnointia. Alussa teet kovaa työtää huom e kuitenkaa liian kovaa ja sitten 5 vuodewn päästä saat jo tarpeeksi bonuksia omista jälleenmyyistä että sillä elää. Tässä ei voi menettää rahaa. FLP ssä kaikki voittavat!

      • Mä olen ollu flp:ssä nyt mukana vajaa 3 kk. Omaa rahaa olen pienen summan (reilu 200 € ) sijoittanut ja se on jo poikinut itsensä takaisin :). Oikeestaan poiki jo parissa päivässä. Summahan tuplaantui noin 400 euroon. Rikkauksiin en ole vielä päässyt, enkä odotakaan niin nopeasti pääseväni vaan ihan ajan kanssa. Omaa ryhmää olen koko ajan kasvattamassa.

        Tuotteet on aivan huippu laadukkaita ja niillä on ihan taattu menekki asiakkaiden keskuudesta. Sana tuotteista kiirii eteenpäin koko ajan, joten jo pelkästään tuotteet myy itse itseään. Laadun takaa myös 3 kk asiakastyytyväisyystakuu.

        Olen myös samaa mieltä, ettei kyseessä ole mikään pyramidihuijaus. Kaikilla on mahdollisuus rakentaa verkostoa. Jopa uusi jälleenmyyjä voi nousta verkostossa oman sponsorinsa ja ylemmällä taholla olevien ohi. Kaikki riippuu siitä, kuinka paljon on valmis itse yrittämään.

        Tosi hyvä juttu on myös se, että tässä saa ylälinjalta ihan jatkuvan koulutustuen, eli ei tartte lähtee ees yksin myymään :). Tää homma perustuu täysin auttamiseen ja jopa oma sponsori voi lähteä myymään jälleenmyyjänsä tuotteita yhdessä jälleenmyyjän kanssa. Sponsori puhuu ja myy ja jälleenmyyjä oppii sivussa :).

        Bonukset myös tosi huikeet tällä hetkellä Foreverillä ja marraskuun alusta palkkiojärjestelmä tulee mullistuun entistä enemmän. Bonuksiahan kertyy omista ostoista, uusista jälleenmyyjistä sekä oman ryhmänsä ja alaryhmien tuotoista. Mitä ylemmäs nousee niin bonukset kasvaa jopa reiluun 60 prosenttiin ja jälleenmyyjällä mahdollisuus saada tuotteet lähes 50 % halvemmalla käyttöönsä. Sitten on vielä autoedut sun muut kivat jutut, joita kannattaa tavoitella :).


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      255
      17426
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      183
      12388
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      70
      6160
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      23
      5001
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      69
      4975
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      52
      4120
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      46
      3701
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3662
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      41
      3171
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3129
    Aihe