forever living tuotteet

kiinnostunut

Onko tietoa?
Aloe vera?
Siis onko hyviä tuotteita?
Kannattako ruveta markkinoimaan...verkostomarkkinointi.

10

6729

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lähde

      Verkostomarkkinointi on aina pyramidijärjestelmä, joka ei kerta kaikkiaan voi kannattaa muille, kuin ylimpänä oleville. Jos lähdet yrittäjäksi, menetät KAIKKI työttömyys- ja sosiaaliturvaetuudet, Kelan etuuksiin on tullut jotakin helpotusta sairauden varalle.!!!! tähän riittää jo pelkkä toiminimen rekisteröinti vaikka toimintaa ei vielä olisikaan. Varo!

      • kiinnostunut

        Asun ulkomailla ja aion aloittaa sen taalla ja enpa taida ilmoitella mihinkaan siis verotoimistoon tms... etta aloitan oman yrityksen ennen kun katon miten sen saa alkuun.
        Onko jollain kokemusta aloe vera tuotteista?
        Ja forever living tuotteiden myynnista?


    • minäpä

      Älä ainakaan täällä!

      • kiinnostunut

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???


      • Aloe rules !!
        kiinnostunut kirjoitti:

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???

        Moikka!!
        Olen Flp:n jälleenmyyjä ja olen tehnyt hommaa tämän vuoden ja kyllä kannattaa !! Tuotteet ovat loistavia ja jokainen pääsee kyllä palkkioille, ei vain ylin porras! Ota yhteyttä niin kerron lisää !!


      • Tyytyväinen
        kiinnostunut kirjoitti:

        perustelkaa...ja onko muita mielipiteitä????
        siis onko tuotteet hyviä???

        Olen erittäin tyytyväinen sekä FLP-Aloe Vera tuotteisiin että saman tuoteryhmän kosmetiikkaan. Asiakkaita kyllä löytyy!


    • piia

      Kannattaa,mutta on paljon erilaisiakin juttuja,missä voi myydä luontaistuotteita ja paljon muutakin.Jos kiinnostuit:[email protected]

    • forever on elämäsi mahdollisuus. Olen käyttänyt perheeni kanssa tuotteitta 2kk ja ihan kaikki on huomannu muutokssia terveydessä ruuansulatuksessa ja voinnissa. Ja verkostomarkkinointi EI ole mikään PYRAMIDIHUIJAUS vaan maailman paras yrityssysteemi! Maailman paras bisnesmies donald trump suosii verkostomarkinnointia. Alussa teet kovaa työtää huom e kuitenkaa liian kovaa ja sitten 5 vuodewn päästä saat jo tarpeeksi bonuksia omista jälleenmyyistä että sillä elää. Tässä ei voi menettää rahaa. FLP ssä kaikki voittavat!

      • Mä olen ollu flp:ssä nyt mukana vajaa 3 kk. Omaa rahaa olen pienen summan (reilu 200 € ) sijoittanut ja se on jo poikinut itsensä takaisin :). Oikeestaan poiki jo parissa päivässä. Summahan tuplaantui noin 400 euroon. Rikkauksiin en ole vielä päässyt, enkä odotakaan niin nopeasti pääseväni vaan ihan ajan kanssa. Omaa ryhmää olen koko ajan kasvattamassa.

        Tuotteet on aivan huippu laadukkaita ja niillä on ihan taattu menekki asiakkaiden keskuudesta. Sana tuotteista kiirii eteenpäin koko ajan, joten jo pelkästään tuotteet myy itse itseään. Laadun takaa myös 3 kk asiakastyytyväisyystakuu.

        Olen myös samaa mieltä, ettei kyseessä ole mikään pyramidihuijaus. Kaikilla on mahdollisuus rakentaa verkostoa. Jopa uusi jälleenmyyjä voi nousta verkostossa oman sponsorinsa ja ylemmällä taholla olevien ohi. Kaikki riippuu siitä, kuinka paljon on valmis itse yrittämään.

        Tosi hyvä juttu on myös se, että tässä saa ylälinjalta ihan jatkuvan koulutustuen, eli ei tartte lähtee ees yksin myymään :). Tää homma perustuu täysin auttamiseen ja jopa oma sponsori voi lähteä myymään jälleenmyyjänsä tuotteita yhdessä jälleenmyyjän kanssa. Sponsori puhuu ja myy ja jälleenmyyjä oppii sivussa :).

        Bonukset myös tosi huikeet tällä hetkellä Foreverillä ja marraskuun alusta palkkiojärjestelmä tulee mullistuun entistä enemmän. Bonuksiahan kertyy omista ostoista, uusista jälleenmyyjistä sekä oman ryhmänsä ja alaryhmien tuotoista. Mitä ylemmäs nousee niin bonukset kasvaa jopa reiluun 60 prosenttiin ja jälleenmyyjällä mahdollisuus saada tuotteet lähes 50 % halvemmalla käyttöönsä. Sitten on vielä autoedut sun muut kivat jutut, joita kannattaa tavoitella :).


    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      86
      1966
    2. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      38
      1270
    3. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      134
      974
    4. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      201
      893
    5. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      77
      781
    6. 90
      774
    7. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      213
      688
    8. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      67
      657
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      628
    10. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      46
      628
    11. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      64
      584
    12. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      35
      581
    13. 37
      541
    14. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      467
    16. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      452
    17. Nyt ei enää ole

      Mitään mikä pitäisi mut hiljaa, kaikesta. Tämä on muutamalle henkilölle täällä.
      Ikävä
      35
      444
    18. Hämmentävä hetki: TTK:sta pudonnut Johanna Puhakka lataa pettyneenä: "Sitä ei voi kieltää"

      Johanna Puhakka ja Jurijs Jurza Trosenko tippuivat Tanssii Tähtien Kanssa -kisasta. Suositussa viihdeohjelmassa nähtiin
      Tanssii tähtien kanssa
      13
      439
    19. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      433
    20. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      427
    Aihe