Lopun ajan tunnelmia

OlisikoOhi

Hiljaisuus tapaa laskeutua taistelukentille, kun sota on loppu ja se johtuu aina siitä, että toinen osapuoli hävisi, tai antautui. Täällä hiljaisuus on voittanut ja scientologien äänet ovat hävinneet kokonaan. Näkyvät antaneen periksi ja luopuneet jopa yrittämästä jäsenvärväystä täällä. Sellaista ei kukaan lopeta, jos se tuottaa tuloksia, eli ei tullut tuloksia. Elämä muuttuu scientologeillakin. Johonkin ovat vetäytyneet nuolemaan havojaan ja ihmettelevät, että kuinkas tässä näin kävikään - maailma piti clearata - mutta kaikki työ on hävinnyt kuin tuhka tuuleen. Pari vuosikymmentäkin elämäänsä uhranneen mielestä homma voi tuntua vaikealta nieltäväksi. Syyllinen on tietysti SP:t - kuten kaikki Miscavigen nimeämät SP:t. Anonyymit antoivat ehkä viimeisen voitelun. Harvempi heistä katselee johtajansa suuntaan, sillä puheet kohtaamiskyvystä ovat pelkkää tyhjää jauhamista. Kun Miscavigesta tuli keisari, alkoi aika pian alamäki, joka ei lopu ennen kuin kaikki on mennyttä. Freezonerit ovat vieläkin pystyssä. Miksiköhän he ovat ja oikeaoppiset ovat alamäessä, jonka pohja jo kopisee. Taitavat Freezonerit vetää pitemmän korren, niin vääräoppisia kuin ovatkin.

1

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhhahhei

      nämä lahkoihin nyrjähtäneet olemaan hiukan samanlaisia kuin Suomalaiset kommunistit. Vaikka jumalansa kuoli ja taivaansa hajosi, niin sitkeimmät (lue pahiten aivopestyt) sissit jatkavat satu-utopiaansa uskomista vielä tänäkin päivänä. Tietenkin kommunisteja oli enemmän, kuin koskaan sceidoja, mutta eiköhän täkäläisestä kourallisestakin pari sinnikkoa löydy, vaikka piilossa pysyvätkin. Reliikkejä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      2967
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      60
      2879
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2333
    4. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1833
    5. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1689
    6. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      71
      1619
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1566
    8. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      36
      1236
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      77
      1235
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1060
    Aihe