HEIKIN BAARI

No, kertokaa nyt, onko heikin baari auki? onko meno yhtä hulvatonta kuin aiemminkin? pojat tanssii, karaoke soi, ym. ketäs siellä nykyisin on? te jotka olette siellä jo olleet tänä vuonna, olisi kiva jos kerrotte jotain kuulumisia
103386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä se on ollut auki ainakin 2 viikkoa . Meno samanlaista , tosin turistikausi vasta alkamassa.

Äänestä

missäs tää paljon puhuttu heikinbaari sijaitsee?

Äänestä

Olin Alanyassa 19.-26.4. ja Heikin Baari oli auki:) Siellä tulikin käytyä useita kertoja, meno oli aika hulvatonta, tarjoilijat tanssivat ja karaoke soi. Tarjoilijat olivat tosi hauskoja ja meno mukavaa. Ihan hirveästi ei asiakkaita baarissa vielä ollut, mutta meille paikalla olijoille tarjoilijat antoivat sitten siitäkin edestä huomiota. En ole käynyt aikaisemmin Alanyassa enkä Heikin Baarissa, joten en osaa vertailla nykymenoa aikaisempaan, mutta hauskaa joka tapauksessa oli:)

Äänestä

kertokaahan ensikertalaiselle, missäpäin tämä legendaarinen heikin baari on? läntisellä vai itäisellä puolella?

Äänestä
  • Seedy side of town, of course, cause its ment for Riff raff, tornado bait trailer park white trash.

    Äänestä

  • missä se sijaitsee kirjoitti:

    Seedy side of town, of course, cause its ment for Riff raff, tornado bait trailer park white trash.

    Hyvin sanottu, mutta en usko, että he jotka kyselevät tuosta Heikin baarista ymmärtävät mitä kirjoitit. ;)

    Äänestä

  • the other side of town kirjoitti:

    Hyvin sanottu, mutta en usko, että he jotka kyselevät tuosta Heikin baarista ymmärtävät mitä kirjoitit. ;)

    suomen kielen taito kuitenkin sinulla. On tainnut jäädä peruskoulu sinulta kesken, kun et edes välimerkkejä osaa oikeille paikoille laittaa. Mutta hyvä, jos edes noin helppoa englantia ymmärrät.

    Äänestä

Kyllä molemmat Heikin baarit auki ja itse sain katsoa kaikki Suomen matsit
Mertarannan ihanan selostuksen saattelemana
Toinen on suunnilleen Keopatra rannan uimapaikan no 16 kohdalla
seuraavalla rannan suuntaisella kadulla joka n 163 m ranta tiestä
ja siellä Matti pitää komentoa
toinen lähempänä sitä satama aluetta mutta saman tien varrella
ja löytyi sieltä myös Sepon Kallen ja muidenkin baareja

Äänestä

Olemme täällä Alanyassa juuri nyt eli 10.5.2012 ja kävimme Heikin baarissa kaksi kertaa ja edellisellä kertaa viimeisen kerran. Aivan käsittämätöntä hulabaloota ja nimenomaan henkilökunta järjestää sen, vaikka asiakas itse ei sitä haluaisikaan.. Karaoke ei ole sitä mitä sen pitää olla, vaan kappale heitetään soimaan ja laitteita ei ole säädetty mitenkään. Laulamaan ei pääse kun pitkän odottelun jälkeen vaikka kukaan ei laulaisikaan. EN KYLLÄ SUOSITTELE PAIKKAA KENELLEKKÄÄN

Äänestä
  • Mistähän Heikin useista baareista kerroit? Vaiko et niitä ole kaikkia testannut kun esität kommennttisi vain yhdestä. Pitäisi olla tarkkana kun esittää mielipiteensä nimittäin lukijoissa on niitäkin jotka ovat käyneet kaikissa Alanyan Karaoke-paikoissa.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


onko auki? kirjoitti:

No, kertokaa nyt, onko heikin baari auki? onko meno yhtä hulvatonta kuin aiemminkin? pojat tanssii, karaoke soi, ym. ketäs siellä nykyisin on? te jotka olette siellä jo olleet tänä vuonna, olisi kiva jos kerrotte jotain kuulumisia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu