pätkä

Kuinka pitkäksi kasvan? Olen 15-vuotias poika nykyinen pituuteni on 157cm. Murrosikä ei ole alkanut vielä... Onko sekin outoa? Vanhempani ovat pitkiä, äiti 177cm ja isä 186cm.
2264
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eikö mitään muutoksia kehossa ole tapahtunut? Neuvoisin käymään lääkärillä varmistamassa onko kaikki normaalisti. Pituutta nyt ehtii vielä tulla, mutta jos koko murrosikä ei ole alkanut niin johan nyt outoa. Pituusennusteita en osaa kertoa : (

Äänestä

Kyllähän sä vielä kasvat. Pojat kasvaa suunnilleen 18-vuotiaaseen asti. Voit käydä terkalta kysymässä pituuskäyrääsi, niin hän voi näyttää sulle miten pituutes on kehittyny.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


... kirjoitti:

Kuinka pitkäksi kasvan? Olen 15-vuotias poika nykyinen pituuteni on 157cm. Murrosikä ei ole alkanut vielä... Onko sekin outoa? Vanhempani ovat pitkiä, äiti 177cm ja isä 186cm.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu