oliskos joku niin ystävällinen ja neuvois jos on tietoa,kun meidän nymfipapukaijalla tuli verta nokasta,sitten se raapi sen vielä pahemmaksi.on kyllä aikaisemmin lentänyt päin esteitä ja loukannut sitä joskus.onko jollakin vastaavia ongelmia ollut?muuten on vointi hyvä.kiitoksia jos voitte auttaa!
Nymfipapukaijalle apua!
Apuva! KIITOS!!!
3
501
Vastaukset
- juuro
Kannattaa varmuudeksi (jos et ole näin jo tehnyt) soittaa eläinlääkärille ja kysäistä ongelmasta tai ehkä käydä näyttämässäkin.
- Kmlahti
Mistä kohtaa nokasta veri tulee? Tuleeko se nokan yläpuolelta, sivulta vai sisältä,
- POIKA VAUHDISSA
Heippa vaan!
Sitä verta tuli sieraimen sisältä.On otettu yhteyttä eläinlääkäriin(hoitajaan).On vaikee saada yhteys lintualan lääkäriin ainakin tällä suunnalla.----!!!???.Asia on kunnossa ja poika voi hyvin.Se loukkaa tuon nokan joskus kun se on päivisin vapaana ja leikkii "Hornettia"ja tekee taitolento kuvioita.Kiitos myötätunnosta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa3238991Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat835548Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur3245032SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden703490Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä32942Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal572329Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,42302Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr72228- 1132186
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja402083