Pohjois-Norja

tiedän että tämä kuuluisi norja puolelle, mutta en saanut sinne viestiä lähtemään. eli ollaan menossa kesällä ensimmäistä kertaa norjaan ja ollaan katseltu kartasta näitä paikkoja. Nordkapp, Gamvik, berlevåg,vardö ja kirkenes. mihin näistä paikoista kannattaa mennä kun olemme hienojen maisemien perään?
81729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

näistä paikoista kannattaa mennä Gamvikiin jos kerran olet maisemien perään. Nordkapp: ei kannatta mennä koska on erittäin kallis paikka. kirkenes: Kaupunki jossa ei ole mitään ja maisematkaan eivät mitenkään erikoiset. värdö: maisemaltaan ei todellakaan mitenkään hienoa. berlevåg: maisemat ihan jees, mutta ei kuitenkaan vedä vertoja Gamvikin kuumaiselle maisemille. joten kannattaa mennä Gamvikiin.

Äänestä

MOI olen ollut kaikissa paikoissa jotka mainitsit ja Gamvik veti ylivoimaisesti voiton aivan uskomattomien maisemien takia.

Äänestä

Gamvikiin ehdottomasti. tie tanasta gamvikiin on aivan mahtava ja yllätyksellinen. myös berlevåg on hyvä paikka, mutta ensi kesänä tielle tehdään suuri perus korjaus ja tie erittäin huonossa kunnossa. värdöön tie on tylsä ja mitään sanomaton.

Äänestä

teidän kokeneiden matkailijoiden mielipiteiden perusteella valitsemme kohteeksemme Gamvikin.

Äänestä

Koko Norjahan on aivan uskomattoman hieno. Ajattepa missä päin tahansa, niin upeita maisemia riittää.

Äänestä
  • Jotunheimin ylänkö aivan uskomaton reitti,mutta asuntovaunun voi unohtaa kotiin,matkailuautolla voi liikkua ei kylläkään ole pohjoisnorjassa.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Jotunheimin ylänkö aivan uskomaton reitti,mutta asuntovaunun voi unohtaa kotiin,matkailuautolla voi liikkua ei kylläkään ole pohjoisnorjassa.

    maisema. on hienoa. Mosjöööön ja moiRana ja kaikki muut Tröndelagin maisemat. Kannattaa käydä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


noviisi. kirjoitti:

tiedän että tämä kuuluisi norja puolelle, mutta en saanut sinne viestiä lähtemään. eli ollaan menossa kesällä ensimmäistä kertaa norjaan ja ollaan katseltu kartasta näitä paikkoja. Nordkapp, Gamvik, berlevåg,vardö ja kirkenes. mihin näistä paikoista kannattaa mennä kun olemme hienojen maisemien perään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu