tiedän että tämä kuuluisi norja puolelle, mutta en saanut sinne viestiä lähtemään.
eli ollaan menossa kesällä ensimmäistä kertaa norjaan ja ollaan katseltu kartasta näitä paikkoja. Nordkapp, Gamvik, berlevåg,vardö ja kirkenes.
mihin näistä paikoista kannattaa mennä kun olemme hienojen maisemien perään?
Pohjois-Norja
noviisi.
81729
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
näistä paikoista kannattaa mennä Gamvikiin jos kerran olet maisemien perään. Nordkapp: ei kannatta mennä koska on erittäin kallis paikka. kirkenes: Kaupunki jossa ei ole mitään ja maisematkaan eivät mitenkään erikoiset. värdö: maisemaltaan ei todellakaan mitenkään hienoa. berlevåg: maisemat ihan jees, mutta ei kuitenkaan vedä vertoja Gamvikin kuumaiselle maisemille. joten kannattaa mennä Gamvikiin.
MOI olen ollut kaikissa paikoissa jotka mainitsit ja Gamvik veti ylivoimaisesti voiton aivan uskomattomien maisemien takia.
Gamvikiin ehdottomasti. tie tanasta gamvikiin on aivan mahtava ja yllätyksellinen. myös berlevåg on hyvä paikka, mutta ensi kesänä tielle tehdään suuri perus korjaus ja tie erittäin huonossa kunnossa. värdöön tie on tylsä ja mitään sanomaton.
ollaan oltu jo kolmena kesänä peräkkäin gamvikissä. http://lh6.ggpht.com/Tuomonmoposivu/R5yHsspf4cI/AAAAAAAAA08/d_iiZJ5-dy0/s800/DSCN4707w.jpg
teidän kokeneiden matkailijoiden mielipiteiden perusteella valitsemme kohteeksemme Gamvikin.
Koko Norjahan on aivan uskomattoman hieno. Ajattepa missä päin tahansa, niin upeita maisemia riittää.
Jotunheimin ylänkö aivan uskomaton reitti,mutta asuntovaunun voi unohtaa kotiin,matkailuautolla voi liikkua ei kylläkään ole pohjoisnorjassa.
maisema. on hienoa. Mosjöööön ja moiRana ja kaikki muut Tröndelagin maisemat. Kannattaa käydä.