Iso pulssa Paulalle

En ole fani, koska iskelmämusiikki ei ole lempialuettani, mutta kun sattumalta kuuntelin Paulan haastattelua Radio Suomessa viime sunnuntaina kiinnitin huomiota seuraavaan. Haastattelu oli raikas poikkeus kaikista Ylen puheohjelmista, Paula käytti niinku sanaa vain kerran ja sekin kuului asia yhteyteen. Puheradion tapana on niinku änkyttäjien käyttö lähes ärsytysrajaan asti. Nämä änkyttäjät antavat tahtomattaan sen vaikutelman ettei kyseessä olevasta asiasta tiedetä pöhkäsen pölähtävää. Ollaan pitkän uran tehneestä Paulasta mitä mieltä tahansa, niin kyllä hän osaa myös puheessa ilmaista itseään aivan kympin arvoisesti. Hyvää jatkoa Paula.

4

714

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • myös kuunnellut

      Paulan haastatteluja on kuunneltu ja on ne lähes tulkoon kaikki tallennettu ja niistä kyllä voi tarkistaa niinku että niinku sanoja ei niinku kuulla, niinku monen muun artistin. Pukeutuminen aina tip top. Ihanaa Paula.

    • ArtioK

      Olen samaa mieltä. Paula on edistynyt huomattavasti sanallisessa ilmaisussa. Hänen haastattelujaan on mukava kuuunnella, niissä puhuu elämää nähnyt ja kokenut artisti, elämänkokemuksella. Ollaan Paulasta tosiaan mitä mieltä tahansa hän on NAINEN isolla N:llä ja osaa esiintyä ja laulaa. Mikä saa myös nuoret ihailemaan Paulaa keikoilla, miettikääpä sitä? Hänessä on sitä jotain, johon ei monikaan muu artisti pysty, miellyttämään kaikenikäisiä kuulijoitaan. Hän on etäinen, mutta silti sopivasti lähellä kansaa kuten jokaisen itseään kunnioittavan artistin kuuluukin.

      • suunnattomasti

        Hannele Lauri,Merja Larivaara ja Paula Koivuniemi herkkääkin herkempiä naisia.

        Herkät ,mukavat miehet:Tapani Kansa,Kari Tapio ja Kari Hirvonen.


    • esiintymisestä myös

      Olen pannut saman asian merkille; Paula onnistuu haastatteluissa ja esiintymisissään hyvin. Katselin taanoin Iiro Rantalan ohjelmaa, jossa Paula esiintyi ja Iiro häntä haastatteli. Ei voi moittia, hienosti ja ammattimaisesti meni!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5926
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2069
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      229
      1991
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      937
    Aihe