Tietääkö kukaan mistä johtuu, onko mun mokkula paska? Pitääkö siis vaihtaa uuteen?
Elikkäs, muuten se nyt vähän väliä katkasee yhteyden ja pääsen heti takasin..sellanenha toi mokkula kuulemma on.Mutta, usein kun olen avannut live messengerin, joko heti tai jonkin ajan kuluttua tietokone ilmoittaa, että joku ihmeen hotkeyapp lakkasi toimimasta ja konee sekoaa hetkeksi. Netti ilmoittaa, että modeemi on jo käytössä, tai se on kytketty virheellisesti. Yritän katkaista yhteyttä, mutta se ei onnistu ja netti on muka kytkettynä vaikka vedän tikun irti. Netti ei ala toimimaan ennen kuin suljen tietokoneen.Olen kokeillut mobile partnerin uudelleen asennusta, mutta se ei auta. Nettiyhteys ei löydä virhettä, ja ilmoittaa että modeemissani on ehkä vikaa. Mulla on tollanen HUAWEIN E220 modeemitikku. Liittymänä elisan laajakaista.
Et pikkusen alkaa nyppii tä touhu, mitäs pitäs tehä?
Nettiyhteyden outo katkeaminen
nlskdugk
3688
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
asentaa tuliterä Ubuntu 9.04 Winsotkun rinnalle, se tietääkseni hanskaa tuon tikun. Jos pätkiminen jatkuu, tikussa _voi_ olla vikaa. Jos loppuu, siinä ei varmasti ole vikaa... Windowsin sekoilu voi tunnetusti johtua vaikka mistä eikä se sinänsä todista tikun kunnosta hevon humppaa.
vedä se makkis seinään
Oletko päivittänyt Mobile Partnerin uuteen versioon? Nimikään ei ole enää ollut pitkään aikaan Mobile Partner vaan Mobile Connect (?). Lataat vain uuden ohjelman ja asennat mokkula kytkettynä. Huawein sivuilta tai operaattorin sivuilta löytyy ohjelma omalle Windowsille ja Macille.