Minkälainen talo mahtaa olla Salonen Turusta? Vetää mm. DSV:n irtoperiä. Maksaako TESsin mukaan? Onko muuten hyvä talo?
Salonen Turusta
Työtön rahtari
51750
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Tässä no; 040-5115755 Kuljetusliike Salonen Turku
Tuskin on töitä tarjolla ainakaan dsvn ajossa kun kaukokiito osti DSV domesticin ja hoitaa myös DSV roadin ajot kappaletavaran osalta omalla organisaatiollaan, niin dsv:n alihankkijoiltakin vähenee ajot huomattavasti. Osalta varmaan loppuu kokonaan. Ja dsv:n omat autot on ajossa enää 15.5. asti jolloin kauppa astuu virallisesti voimaan.
kyllä ne dsv:n omat autot on ajossa 19.5 asti, kertoo dsv:n tietotoimisto. Ei ollu dsv:stä omien autojen pyörittäjäksi, mutta eipä siitä oo paljon muuhunkaan. Kauankohan menee ennen kuin tanskalaiset päättää vetää koko paskan Suomesta pois?
ainakin sen 3 vuotta mitä oli leasing sopimuksissa mutta kun Dsv Domestic jonka ajossa ja hallinnassa ne on myytiin niin siksi se homma loppuu.
Kai niillä jonkinlaista jalansijaa on noissa tuonti ja vientikuljetuksissa, eli tuskin kokonaan häviää. Tota kotimaan rahdin ja nyytin hävittämistä Kaukokiidolle en kyllä yhtään ihmettele, kun joku dsv Suomessa on aika pikkutekijä siinä hommassa. DSV:llä mentiin kapellit läpättäen kaupunkien väliä. Ja lastareita ei paljoa kuorman sidonta kiinnostanut. Kaukokiidolla sentään asianmukaiset kaapit.