Niin..objektiivisen tarkkailijan ei kyllä sovi ohittaa tämänlaisia lukuja, kun miettii asuntojen hintoja. En koskaan olettaisikaan välittäjien kertovan suuren laskun olevan alkamassa, mutta nyt sen tekee kovaäänisesti jo lähes jokainen muu uutinen. Samaan aikaan, kun välittäjät yrittävät vielä pitää ahneuksissaan rakentamaansa, liian korkeaa tornia pystyssä.
http://www.taloussanomat.fi/kansantalous/2009/05/07/-11-prosenttia--suomen-talous-syoksyy/200911540/12?pos=1
TS: Suomi -11%
huhhuh..
2174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eiköhän se objektiivinen tarkkailija kuitenkin elä tässä päivässä eikä kolmen kuukauden takaisissa (=helmikuu) asioissa?
Ei kaikki hinnat kulje sovussa käsikädessä yhtämatkaa.... Talouden taantuma PYSÄYTTI asuntojen hinnnan nousun, mitään merkittävää laskua ei ole tapahtunut. Vastaavasti ruuan hinta on noussut alkuvuden aikana 4%.