niin ollaan katteltu viime hetekn matkoja am:n kautta joko santa ponsaa ens viikolla tai palma novaan kertokaa lapsiperheen vinkkejä kumpi ois paermpi mesta tai jotain muuta winkkiä oootellaan kiitos etukäteen vaivastanne mgl
santa ponsa vai palma novaan???
6
1526
Vastaukset
- lomailija65
Ehdottomasti lasten kanssa Santa Ponsaan. Ihana hiekkaranta,kivoja ravitoloita,sekä hyvät ruokakaupat joista saa myös pienemmillekkin lapsille ruokia ym. Hyvät kulkuyhteydet Palman keskustaan n.20 min .
- Huevos con gas
Myös Palma nova on aivan yhtä hyvä lapsiperheille. Tänä kesänä itse menemme Santa ponsaan kun ollaan tuo Palma nova käyty jo kymmenisen kertaa läpi. Palma novassa monta rantaa hyvät rantakadut paljon ruokapaikkoja kaksi isoa kauppaa niin ja tietenkin väärinpäi talo Magalufissa.
- Alma Ata
Pala Nova jo käyty ja Santa Ponsa sopii lapsiperheille myös hyvin. Kaikkea en ole siellä vielä ehtinyt kokea, mutta Marinelandia suosittelen. Hylje- ja delfiininäytöksiä joka päivä. Bussilla ja taksilla pääsee hyvin . Taksi maksoi kesällä 2008 vain 7 €, monen hengen bussimaksu voi olla jo kalliimpi. Ihana paikka. 24 pivää ja sitten olenkin jo siellä.
- lomailija65
Riippuu siitä haluatteko enemmän rauhaa vai menoa.Santa Ponsassa aurinkomatkojen hotellit ovat lapsiystävällisiä sekä rauhallisilla alueilla ja siellä on tosi hyvät jalkakäytävät sekä rantabulevari jossa on ihana illalla tepastella.Toki Ponsassa löytyy menoakin.Atriumilla on joka ilta ensin lapsille disco ja n.21.30 alkaa vanhemmille musiikkiesityksiä ym.Olemme perheemme kanssa olleet Santa Ponsassa monia kertoja ja paikka on lumonnut meidät rauhallisuudellaan/toimivuudellaan.
- Alma Ata
sekä Santa Ponsassa ja Palma Novassa ja niin kävi että SP:aan en enää mene. Kyllästyin parissa päivässä siihen että mitään ei tapahdu ja samoja teitä ei jaksa kauempaa katsella. Epäsiisti paikka, hajut mahtavia. Illalla hämärissä jouduttiin jopa kävelemään viemärijätteissä kun väistämään ei päässyt. Ahdas ja tylsä paikka. Kaikki tapahtumat oli kaukana mm. Palma Novassa. Hotellissa kaikki vuoronperään hajosi, korjasivat kyllä kunhan vuoroon saatiin joku englantia ymmärtävä. Mies oli vain ymmärtävinään. Seuraavana päivänä piti taas uudelleen jollekin selostaa huoneiston vikoja. Oli Gran Santa Ponsa tämä huoneistohotelli.
- oli Santa Ponsassa
Alma Ata kirjoitti:
sekä Santa Ponsassa ja Palma Novassa ja niin kävi että SP:aan en enää mene. Kyllästyin parissa päivässä siihen että mitään ei tapahdu ja samoja teitä ei jaksa kauempaa katsella. Epäsiisti paikka, hajut mahtavia. Illalla hämärissä jouduttiin jopa kävelemään viemärijätteissä kun väistämään ei päässyt. Ahdas ja tylsä paikka. Kaikki tapahtumat oli kaukana mm. Palma Novassa. Hotellissa kaikki vuoronperään hajosi, korjasivat kyllä kunhan vuoroon saatiin joku englantia ymmärtävä. Mies oli vain ymmärtävinään. Seuraavana päivänä piti taas uudelleen jollekin selostaa huoneiston vikoja. Oli Gran Santa Ponsa tämä huoneistohotelli.
Kesäkuun alussa. Viihdyimme hienosti ja hotelli oli rauhallinen ja siisti. Aurinkomatkojen Bahia del Sol. Ei kuulunut huoneisiin melua mistään. Hyvin oli siivottu huone 7pv/vk. Uima-allas oli hyvä mutta poreallas olisi voinut olla lämpimämpi. Sisäkylpylä oli upea. Otimme edullisen puolihoidon. Ruokaa oli tarjolla monenlaista, söimme kyllä muuallakin. Voisin mennä tuonne uudelleenkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824404Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu242948Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt262815Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1142557Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172489Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122228Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012180Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342018MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995