oikein huolta mieleen pukkaa,kun ei kuulu Aamun-virkustakaan mitään ja Elisamakin on hiljaa ja tässänyt ja muutkin vakiksetja Käkönenkään ei tuu ramille ja Raspin kuulumisiakin kaipaillaan joko jalat alakaa virkistyä kun aurinko kutsuu pappaa pihalle,niinkun tämä vanha kerho kertoilisi aina kun vaan jaksaa,jotta ei tulisi mieleen se että onko tauti pahentunut ja vieny henkilöt petin pohjalle,no kukin ajallaan ja tavallaan seuraa palstaa ja kirjoittaa sitten kun sille tuntuu.
Elinvoimaa kaikille syöpäläisille ja kirjoitellaan kuulumisia.
Tässähän
mökin muija
22953
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
.......tänne on vihdoin saatu sopivan hiljaista........suunsoittajat on lempattu meneen...aamunvirkku ei uskalla kun pelkää.........esilaman kägö heitti huitsin nevadaan....kägö itse makaa tikkamäellä.....raspi vaan juttelee kallen kanssa..........et sä viittis lähtee kans heitteleen täältä niin saatas loppumaan tämä turha palsta
se on sinun ainoa mielipide,anna meidän muiden kirjoitella rauhassa.Vai oletko kadr,kun syöpäläisillä on oma palsta.Mene muille palstoille-
en voi kun nauraa mokomalle väitteelle et mie "pelkäisin". Sinuuko pelkäisin, et hyökkäisit sieltä? :))))))))kirjottaja ei taida olla ite kovin onnellinen.harmi :( miul on kaikki suht ok. tiistain ois se toisikviimene tiputus näil näkymillä. ei oo oikeestaa muute mitää kenkkuu ollu, kun käsien ja jalkapohjien arkuutta. mie oon mennä viipotellu aikapaljon. päikkärit on kyl jokapäivä pitäny ottaa :) eilen söin kesän ekan pehmiksen. mukava oli puiston keinus istuu ja syödä sitä. samal kattoo maailman menoa :)
huumorintaju; kuinka pitkäksi haluat tämän ketjun?
Etkö huomaa tahallista provosointia, ilmeisesti et, fiksu ihminen ohittaa, sinä vain "lisäät vettä myllyyn".
oppii tämän syövän tiimoilta nauttimaan pikkuasioista kuten sanoit istua puistossa ja nauttia jäätelöstä.Onko sinulla heikentynyt makuaisti tuon sytökuurin takia,mulla se meni todellä vähiin vaan sitten palautui parinkuun aikana kun kuuri loppu samoin palautuu kämmenet ja jalat.minäkin tulen ensi keskiviikkona tikkamäelle tähyyn ynm.
on niin totta tuo että kun on tällainen tauti niin sitä oppii nauttimaan todella pienistä asioista hoitojen välillä. :) Tänään hilpasin aamulla labrakokeisiin ja voi että oli kaunis aamu, sitten sieltä haipakkaa torille aamukahville ja tuoreelle munkille. :) Hih, sitten menin katsastaan yhden putiikin huivivalikoimaa ja myyjä kun näki hiukseni, jotka on nyt 3 mm sängellä kun leikkasin, niin vähän kauhistui. Kerroin hälle tilanteeni ja sanoin että minua ei haittaa esitellä tätä päätäni ja että jos häntä ei haittaa niin sovittelen näitä huiveja nyt tässä ilman että olen siellä sovituskopissa verhojen takana...ihan pisti naurattaan :D
Mitä tarkoittaa tämä kirjoittamasi sana " kadr" ,ehkä "kade"? Ira¤ en usko että kukaan on kateellinen tästä palstasta,ei ihan noin. Jotkut vaan kirjoittaa ihan mitä sattuu,ei niitä kannata ottaa kovin vakavasti:) Hyvää äitienpäivä viikonvaihdetta kirjoittajille,lähden mökille :ryytimaa odottaa:)
mieluisen huivin.Myyjä ei ehkä koskaan ollut nähnyt niin lyhyt hiuksista,vaikka pitkähän se on,kun jo jotakin on kasvanut.
nyt vasta alkoi viime sunnuntaina lähtemään urakalla hiuksia (2 viikkoa ensimmäisestä sytosta) ja siksi leikkasin koneella 3 mm sängen kun en jaksanut niitä hiuksia joka paikassa. :) Katsotaan nyt lähteekö tuo sänkikin vielä sytojen loppuvaiheessa ja sitten odotellaan uutta tukkaa :)
toisen tiputuksen jälkeen melkein kaikki hiukset.Nuorempi tytär ei antanut kaljuksi leikata.Anna olla noin kun sinulla on kyllä ne hiukset sieltä taas alkavat kasvamaan.
kaljuksi leikkaa, tälleen tämä on hyvä :) Eipähän mene hiustenpesu eikä -hoitoainetta paljoa :D
Sinulla on niin positiivinen asenne ja reipas mieli. Onnea matkaan!
ilmaa sinne ryytimaalle.
Ira :) Se on elämänasenne, ollut aina ja toivottavasti pysyy. :) Minä lähden huomenna esittäytymään uuden peruukin kanssa sukulaisille mummon juhliin, vähän jänskättää kun peruukki on malliltaan erilainen kuin omat hiukset on olleet, väri onneks on aikalailla sama :) Ihanaa viikonloppua sinulle Ira.
2viikkoa ensimmäisestä sytosta alko päännahka ihmetteleemaan mihin hiukset häviää,otin koneen ja roskiksen viereen ja niin olin kylmänarka päinen villamyssyn kanssa nukkuva mummo.Sittenjoskus kesäkuussa kiharapää ja nyt piikkisuora mitä nyt vähän mummoilen geeli kohtuksia.
hiusten lähteminen on kova paikka? Itse, sinä päivänä kun alkoi lähtemään, kirosin muutaman kirosanan ja katsoin itseäni peiliin ja totesin että nonniin se on menoa nyt. Hiukset kun kuitenkin on ihmisen identiteettiä. Mut jotenkin nyt helpotti kun leikkasin nämä ihan sängeksi kun ei sitä tupottain lähtemistä nää. :) Puuvillanen unimyssy miullakin on nyt, kun päätä paleltaa illalla kun käy nukkumaan :) Mutta kyllä se tästä iloksi muuttuu ja kasvaa syssyllä sitten uus karvahattu päähän :D
Kun huomasin toisen solunsalpaajanhoidon jälkeen hiuksiani lähteneen tukottain ja siitä rohkaistuneena ajoin itse koneella pois hiuksiani. Eipä se onnistunut, vaan piti ensin saksia aivan lyhyeksi ja ajaa koneella lopulta sängeksi.Olin kalju muistaakseni vajaa kaksi kuukautta. Uutta kasvua pukkautui tulemaan viimeisen solunsalpaajanhoidon vaiheessa. Sädetyshoitojen alussa parisen kertaa tulin peruukissa, lopulta tulin omana itsenäni hiussänkine. Kotona ilman mitään, mutta jos kylmää niin huivia tai silkkipäähinettä fiiliksen mukaan. Lopulta loppusyksynä palasin työelämään ja tukka hivenen kihartuneena. Kiharat olivat ihania! Valitettavasti nyt kiharat alkujuurissa nyt suoristuvat! :( Ilo kiharista on lyhyt, mutta ehdinpä nauttia edes vähän aikaa niistä! Kiitos silti, että yksi pieni unelma toteutui vähän ajaksi!
sekä mukavaa mummolan matkaa.
kova paikka.Itse pidin ponnarilla,kunnes siitä tuli variksenpesää muistuttava,sitten itse leikkasin lyhyeksi,Nuorimmalle tyttärelle se oli kovempi pala.
nyt. eilen nous kuume 38. eli siirtyykö tiputus? :( en haluis et siiryy. pääsis niistäkin eroon jo ja nauttimmaa kesäsätä sitten. miul ei oo paljo makuaisti lähteny. oisko silläkin osuutta asiaan kun oli välillä pitkä väli sen sairaalareissun takia "myrkytyksellä". toivottavasti siul menee hyvin se tikkamäenreissu :)
oli toisaalta melko kova paikka.Kun vetelin eka sytojen jälkeen hiuksia roskiin miniä itki vieressä.Kyllä siihen tottui.Eipä tarvinnut vuoteen käydä kampaajalla.