Olen menossa Maltalle elokuussa pariksi viikoksi ja aikomus olisi vierailla samalla Sisiliassa. Olisi mielenkiintoista kuulla reissun tehneiden kokemuksia ja suosituksia. Riittääkö yksi päivä muuhun kuin pikakäyntiin Etnalle?
Valettasta Sisiliaan?
3
791
Vastaukset
- kylläkin
Jos lähdet aamulaivalla, olet jo aamukahdeksan maissa Sisiliassa. Palata voit lentäen, esim. Ryanarin kanssa iltalennolla klo 21:55 Trapanista, Valettan kentällä olet klo 22:35. Ja koko päivä on sinun! Ohimennen. Lennot ovat monenkertaisesti halvempia kuin laivamatkat. Tällä hetkellä lento Trapani - Valletta maksaa alk. 2,50 euroa/suunta (kokonaishinta!).
- Noin halvat lennot...
Ethän nyt kybättänyt noissa lentohinnoissa. Voiko olla noin halpa hinta? Nyt olen lähdössä juuri muutaman viikon päästä, ja tuo tuntui aika mainiolta jutulta!
- ja tulee taas
Noin halvat lennot... kirjoitti:
Ethän nyt kybättänyt noissa lentohinnoissa. Voiko olla noin halpa hinta? Nyt olen lähdössä juuri muutaman viikon päästä, ja tuo tuntui aika mainiolta jutulta!
Kamppanja hintoja ne ovat. Silloin kun kirjoitin oli juuri näin, 2,50 euroa. Tänään hinta on korkeampi, halvimmillaan 15 euroa. SPECIAL OFFER Depart: Trapani (Sicily) 21:55 Arrive: Malta (Luqa) 22:35 Fare: 0.00 EUR Taxes / Fees: 15.00 EUR Total Price: 15.00 EUR Eli nyt ei enää niitä lippuja kahdella eurolla saa. Huomenna kuitenkin on taas uusi tarjous tulossa. Miinus 33% lipun hinnasta. Joskus tulee varmastikin vielä 10, jopa kenties 5:nkin euron liput myyntiin jälleen kerran... Milloin? Täytyy vain pitää silmällä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään
"Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El1266683MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!
Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny575783Orpon hallitus paskoi kaikki hommat
ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.854477NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun984395Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1564210Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.891540- 3851407
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a301315- 811307
Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana
Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?411094