Ei ihme että Windowsin kehitys laahaa jäljessä kun irtisanomisten harventama kehitysporukka puuhailee tällaisen parissa. ;)
http://www.itviikko.fi/ratkaisut/2009/05/08/microsoft-tuulettaa-tunkkaista-windows-aktivointia/200911674/7?rss=8
WTF
WAT?
2188
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
on ruvennut pistämään pyöränsä lukkoon . vit... mikä urpo nyt meitsi vissiin joutuu hankkimaan fillarin. mistä näitä hulluja sikiää? eiköhän luulis että se on sama ajaako pyörällä minä vai se!!! niiiiiin vit.... taas tulee iso lovi lompsaan.
Ei ne ole tehnyt siitä varmempaa tai muuta, vaihtava vain nimeä kun WGA:lla on niin huono maine. Mikä toinen tuote kuulostaa samalta? Vista -> Seiska. Päivityksen idea on lähinnä puhdistaa Windowsin mainetta, ei tuoda mitään oikeasti uutta.