Mitä varten

aloittaa oman puheensa Kainuun Radiossa aina ja-sanalla. Aika outoa. Minä en ainakaan aloita puhumaan noin. Lisäksi se hokee no sanaa kun lukee niitä tärkeitä pikku uutisia iltapäivälehdistä, jotka se on hakenut työpöydälleen tiedonantajaksi.
2244
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

hän sen asian tietää parhaiten

Äänestä

ole mistä niitä "uutisia" levittää..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


se Nousiainen kirjoitti:

aloittaa oman puheensa Kainuun Radiossa aina ja-sanalla. Aika outoa. Minä en ainakaan aloita puhumaan noin. Lisäksi se hokee no sanaa kun lukee niitä tärkeitä pikku uutisia iltapäivälehdistä, jotka se on hakenut työpöydälleen tiedonantajaksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu