Sydämen hiili jalanjälki

runo64

Halki päivänsä kulkee tuulispäänä rientää kun rakkautta myllerryksissä tuulissa koskettavissa jäljittää. Moniin kasvoihin törmää niistä melkein kaikkiin ihastuu mutta ohitus lumouksen häivyttää ja ajatus saman tien antaa itsensä kadottaa ... Ei kaikkien tarvitse jälkiään jättääkään vaan sen yhden vain kuin poltinraudalla nimi merkkinsä sydämen herkkään pintaa ikuistaa ... Suuren ilmastonmuutoksen alla maailma veitsenterältä sivuun astuu tekojemme takia ... Jälkemme toisissamme rakkautemme(ko) pelastaa ...

8

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mies-v57

      Tulkoon vain riehuva tuuli ja sade. Saavu myrsky, joka odotat, että pääset iskemään. Hän on kuitenkin minulle ainoa ja yksi. Vain Hän. Laskeudu pimeyden viitta. Tule hämärä sieluani vasten. Silti minulla on vain yksi, jota tarvitsen. Likomärässä, likaisessa maailmassakin vain Hän. Jonakin päivänä tyyntyy ja tulee pouta. Maa lämpenee ja kuori hehkuu jälleen. Olemme yhtä ja kuuntelemme pois kulkevan myrskyn ääntä. Huulemme kohttavat tässä uudessa. Olemme raikkaampia ja puhtaampia. Katseissamme jotain uutta ja sieluissa opittua. Kohtaamisessamme väreitä ja harmoniaa. Nauramme Rakkaudessa. Tajuan että on vain yksi. Miehisyyden lihas. http://www.youtube.com/watch?v=8NzHxvQU3Fo Kiitos runostasi. Jokainen Rakkaus tuntuu ja jättää jälkensä, tunnuksensa, kirjoituksensa muistojen vihkoon. Ennemmin tai myöhemmin niitä tekstejä lukee ja kokee. Tekoja ei saa tekemättömäksi, eikä voi tehdä, mihin silloin ei yltänyt. Silti paljon kaikestaa jää elämään sisälle ja kokemuksiin. Hänestä. Hienoa ja tyylikästä Rakkausrunoa. Tätä tekstiäsi pitää lukea hitaasti ja harkiten, että kohtaa sanoman ja ajatukset. Siten hienosti kirjoitettu Runo. Ei populismia, vaan Rakkausruno ja minusta kypsää ja kokeneen kirjoittajan tekstiä. Hieno oli Runosi. Kovasti voimia ja jaksamista päivääsi hyvä Ystävä. Auringosta ei voi puhua, kun täällä on kylmä ja sataa.

      • runo64-1

        ... missä kaikki tuulet kohtaa ja tyyntyy rakkauden väreilyihin rakkaan luona. joskus kaikki unelmat ja toiveet ovat totta ... rakkautena. olipas vauhdikkaan intohimoinen runo sinulta, hyvää kuljettelua ja lukijasi pysyi hyppysissäsi loppuun asti, siispä hyvä ystävä hyvä. no ei tässä tyylikkyyttä löydy, en jotenkin päässyt otsikon sisälle tai siihen mitä se lupasi. no kiitos käynistäsi ja runostasi ystävä hyvä ja toivotan hyviä viikonloppuja sinne päin.


    • Hieno runo..luin sen ääneen,pääsee paremmin sisään ajatukseen.Ei todellakaan kaikkiin tarvitse rakastua,eikä rakastukkaan..Minusta ,se on aina yhtä ihmeellinen kokemus..Jokainen kohtaaminen,jättää meihin jäljen ja me itse myös, jätämme omat jälkemme..Toivon,että ne jäljet,olisivat myönteisiä ja rakentavia. Kiitos runostasi..Hyvin osaat pistää sanoja peräkkäin ja syntyy hieno kokonaisuus.. Oikein mukavaa viikonloppua ja ilon pisaroita! t.Irkku

      • runo64-1

        ... symppikset !!! ja iltaaurinko !!! no vähän turhanpäiväinen pähkäily ja enkä saanut oikein kirjoitettua niin mitä otsikko lupasi mutta sellaista se ... monesti ... turhan usein on. kiitos vierailustasi rakas ystäväin ja toivotan symppiksille hyviä viikonloppuja, lämmöllä sydämestäni.


    • lindalinda1

      eihän kaikkien tarvitsekaan jättää jälkeä, vain yhdellä on merkitys. Upealla säkeellä sen ilmaiset ' kuin poltinraudalla nimimerkkinsä sydämen herkkään pintaa ikuistaa ' Kohtaamme elämässämme satoja/tuhansia kasvoja, joista osaan ihastuu ja joihinkin rakastuu. Jotkut jättävät haavoja sieluumme ja toiset taas auringon sydämeen. Hienoa ja täyteläistä tekstiä Sinulta, sanoisin että valoa ja varjoja niin kuin elämäkin on. Eikä muuten eiliset sanani olleet ollenkaan yliammuttuja, voit olla ylpeä runoistasi !

      • runo64-1

        ... se kaiketi on mutta monesti se menee niin että päivät ovat ihastuksia täynnä, illalla yksinäisyys vain kolkuttelee. no tässä piti olla paino tuolla hiili jalanjäljellä mutta en saanut pähkäilyäni kulkemaan. kiitos vierailustasi rakas ystäväin ja mestarini ja toivotan sinulle hyvää viikonloppua, lämmöllä sydämestäni.


    • Etsien kadotettua rakkautta myllertävien tuulten keskeltä jossa monet kasvot miellyttävät mutta, vain… vain yhdet muita tärkeämmät poltinraudalla on piirteet merkitty jota mikään ei voi estää, ei sivuuttaa. Näin ymmärsin kauniin tunnelmarunosi rakkauden sanoman. :)

      • runo64-1

        ... jotensakin noin. sinä se aina niin oikein tulkitset, löydät ne sanat mitä ajoin takaa ... kiitos rakas ystäväin ja paljon hyvää toivon tälle pyhäpäivällesi ..., lämmöllä sydämestäni.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      101
      1795
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      59
      1180
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      456
      1146
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1053
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      58
      831
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      827
    7. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      49
      766
    8. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      763
    9. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      718
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      681
    Aihe