kuitenskaan soittanut vaikka lupasi. tekisi mieli kyllä sanoa sille suorat sanat monenkin hampaankoron erestä :-)) .
Ei oo mulkukka
tietää ne miehet
16553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
piti soittaa, ensiviuluako vai luuttua?
ja junajaisia lurituksia ummista ja lammista :-))
nousussa vai laskussa, eiks maailma oo menossa ylöspäin nyt? :)
voisi sanoa ja kytevän roihahduksen koroksi.
ainaskaan oo kullitellut ketään, että silleen.
aina sanookin
tuskin sitä soittookaan.
ainaskaan nyt :-))
Olen ollut puolvuotta huoltomiehenä ja en ole vielä nähnyt ainuttakaan vihreää leskeä,harvinaisia ovat.
muuten minkähän värinen on sinisorsa. Lisää epätietoisutta.. Onko tokoinrannan sorsat kankeita, vai miehet. Onko siellä tokoiss,, nähty silkki-uikkuja.
Tokoin rannassa on vain käytös ja niska kankeita. Silkki uikku sopisi kyllä melko hyvin siihen pikku hienosteluun joka siellä rannalla vallitsee.
erottaa silkkiuikusta sileen, etä sillä on tupsu niskassa.
sillä vihreiden leskien elämä lienee riittävän sekaisin ilman että huoltomiehet kävisivät katselemassa heitä ja peinokaisia sillä aikaa kun kaupparatsu seikkailee omilla markkinoillaan.
semmonen vihree leski,onks se homees ? Mä olen ain kuvitellu et sil olis jotain tekemist ton kukkasen kans,leskenlehren nimittäin,voin olla vääräskin.
aasin tuntee kaikki, mutta aasi ei ketään.
mies sanoo:"Mä soitan sulle", niin se tarkoittaa: "Älä edes kuvittele..." Mutta jos mies sanoo: "Soita mulle" ja antaa numeronsa niin se lupaa jo enemmän. Ja jos miehellä on lankapuhelinkin ja sanoo että soita kumpaan numeroon vaan ja ihan mihin aikaan vaan, niin ei luulisi että on naimisissa, ellei ole lähettänyt vaimoa äitinsä luo tai mökille:(