potkut

tulee nyt

Näyttää melko varmalta. Ferrarilta emämoka mennä palkkaamaan Räikkönen kuskiksi. Ferrarin kehitys loppui kuin seinään, Räikkösestä ei ole auton kehittäjäksi. Tällä hetkellä Ferrari on lähinnä pujottelukeppi radalla tai sitten rikki varikolla.

7

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rahat Kimille

      Mihinkähän kassaan Kimi kuuluu? Jos tulee jalkinetta niin työttömyyskassan rahat loppuvat Kimin korvauksiin.

    • Kimittäjä_

      Eilenkin Kimi päästi hyvissäajoin syömään jäätelöä ja hakemaan zemiä suomen kiekkoleijonia.

    • heti taskuun!

      Kimillä on jo niin suuri omaisuus, ettei hän jaksa innostua pienistä palkoista. Ferrarin täytyy siis maksaa hänelle lissää rahnaa. Kaudesta 50 milliä, osakilpailuvoitosta bonusta 15 milliä. Jokaisesta ohituksesta milli. Kimi tarttee lissää rahnaa.

    • Absoluutisti

      Koettakaapa itte selvinpäin vettää tuolla. Jos jäätelöhimo iskee, niin sillon on vetästävä jäätelöä, jos kisa on kesken niin sen voi aina keskeyttää. Eilen Kimillä tais olla kiire katsomaan jääkiekon mm-finaaleita. Jos olis koko kisan ajanu olis saattanu päiväunet jäädä väliin.

      • uotta

        vuan katteellissi Kimi Räikkösell. Katteus viedä hupsauttaa pensatki tankist.


      • Katteellinen
        uotta kirjoitti:

        vuan katteellissi Kimi Räikkösell. Katteus viedä hupsauttaa pensatki tankist.

        Kävikö Massalle sitten tuollatavalla?


    • "Shumin"kehittämä...

      kehitys ferrarilla jäi paikalleen ja muut menivät ohi,eikä Kimi uskalla edes ohittaa(Kubitca)rikko autonsa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja

      Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve
      Kommunismi
      12
      2950
    2. Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset

      Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U
      Maailman menoa
      46
      1951
    3. Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa

      Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..
      Ikävä
      141
      1723
    4. SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918

      kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,
      Maailman menoa
      101
      1723
    5. Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia

      joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin
      Maailman menoa
      81
      1459
    6. Uusi mahdollisuus

      Mitä tekisit toisin, jos saisit siihen mahdollisuuden?
      Ikävä
      71
      991
    7. Martina Aitolehti murtui Erikoisjoukoissa Matias Petäistön käsittelyssä - Tästä oli kyse

      Yksi Erikoisjoukot-kauden julkkiskisaajista on yrittäjä ja hyvinvointivalmentaja Martina Aitolehti. Aitolehti on pärjän
      Tv-sarjat
      11
      918
    8. Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?

      Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä
      Sinkut
      188
      904
    9. Tiedätkö hänen pituuden??

      Et tiedä!!
      Ikävä
      58
      820
    10. Poliisioperaatio

      Pääsiäisenä...... ja sit kahvila suljettu???
      Somero
      18
      784
    Aihe