osaako kukaan kertoa missä vika kun sisun moottori tuntuu voimattomalta molemmat suodattimet vaihdettu ..ikään kuin ei saisi ruokaa tarpeeksi
sk 210 sisu
isäntäääää
72084
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ei se ole vika, se on ominaisuus.
älykkö,tuollaisen päätelmän voi tehdä jo noinkin lyhyestä(onneksi) kirjoituksestasi.Monelleko muulle sivustolle lähettelet suuria ja mahtavia hengentuotteitasi,epäilen vahvasti ettei tämä ole ainut.
Heitä suotimet pois. Ongi polttoainesäiliöstä sinne tungemasi sukkahousut ja siirappiset trasselit. Lopuksi linkoat ilmasuotimen mäkeen ja käynnistät. Huomaat, että otta tuhat kierrosta enemmän ja kama kulkee.
Niin olet varmaan jo tarkistanu ettei sillä puolella ole vikaa? Onko moottorille hijan tehty remppaa? Venttiilien ajoitus nimittäin vois olla syynä voimattomuuteen.
Paljonko kilometrejä? Voiskohan olla pumppu tiensä päässä..
kokeile painetta tankkiin päin eli paine ilmaa pottoaine putkeen jos vaik auttaa
Väljää pedaalin ja pumpun välisessä yhteydessä.