VALKOVUOKKOJA

KAIKKEA HYVÄÄ

ENKELI PIENI KULTA SIIPI .Onnen tähtiä tiellesi heittäköön. 45 vuotta ollut ihailiasi.kiitos kuuluu siitä katrille että olet jaksanut laulaa.KIITOS:

14

1371

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikuisuuden

      Kun kuuli ensikerran isovanhempieni luona radiosta Puhelinlangat siitä se alkoi ja on jo kestänyt Elämänlankoihin saakka Katrin ihailu ja kunnioitus. Kiitos kuuluu Katrille

      • toivottaa fani.

        kiitos kaikista lauluista.


      • valkovuokot
        toivottaa fani. kirjoitti:

        kiitos kaikista lauluista.

        kukkii.hyvää kesää,aurinkoa ja keikkoja paljon.kuunnellaan hyvää musiikkia.terveisin..fani.


      • eeroji

        Samoin täällä. Puhelinlangoista se alkoi ja jatkuu vilpittömänä ihailuna vielä pitkään.


      • poika ja kahvikuppi
        eeroji kirjoitti:

        Samoin täällä. Puhelinlangoista se alkoi ja jatkuu vilpittömänä ihailuna vielä pitkään.

        Minulla se alkoi Anna mulle tähtitaivas ajoista. Toisaalta olen aika nuori. En ollut olemassakaan Puhelinlangat laulaa-aikoihin.
        En sietänyt ylipäätänsä iskelmää ennen 1992. Voi kun löytäisin Kirje sulle -lp:n divarista joku päivä. Kirje sulle ja Unten erämaa on aivan iki-ihania. Onneksi on kokoelmat.


      • anna valo......
        poika ja kahvikuppi kirjoitti:

        Minulla se alkoi Anna mulle tähtitaivas ajoista. Toisaalta olen aika nuori. En ollut olemassakaan Puhelinlangat laulaa-aikoihin.
        En sietänyt ylipäätänsä iskelmää ennen 1992. Voi kun löytäisin Kirje sulle -lp:n divarista joku päivä. Kirje sulle ja Unten erämaa on aivan iki-ihania. Onneksi on kokoelmat.

        pimeään....kohta valko vuokot kukkii taas....


    • iloa elämään.....

      valko vuokot katrille.hauskaa kesää,......fani....

    • ok/oulusta

      Heipparallaa kaikille Katrin faneille!
      Itse olen ollut Katri_fani jo vuodesta 1963 lähtien ja aina vaan
      jatkuu. Katri on meidän YKKÖSARTISTI. Hänen huima ura
      ja tietysti rautainen ammattitaito, toki ystävällisyys joka välittyy
      hänen esiintymisessään ja aitous jota ei valitettavasti voi lukea
      kirjoista vaan se on selkäytimessä. Häntä on helppo ihailla,
      ja tietysti nämä elämän makuiset laulut. Minusta tämä viimeisin
      "Tulet aina olemaan"-levy on TODELLA näitä KATRIN PARHAITA,
      ei vaan kovin paljon kuulu esim. Iskelmän kavanalla. miksiköhän
      onkohan kateus vai mikä???? Kuka tietää.?.
      Kaikille teille mukavaa kesän odotusta ja Katrille kesäterveiset!!!

    • näin on

      Höpö höpö, vanha mikä vanha ja samat laulut vuodesta toiseen!

      • kateuden kukka

        Oletpa ilkeä. Ilmeisesti vanhuusikäinen kateellinen ryppyinen akka joka haluaa kirjoittaa tänne miten häntä vituttaa kun miehet eivät enää välitä, ei omat eikä etenkään nuoremmat.


      • No just

        näin..veit sanat suustani. Aika jännää että jos joku uskaltaa sanoa jotain negatiivista niin sitä ollaan heti kateellisia. Eikös täällä ole tarkoitus puhua ko. artistin musiikista..oli se sitten negatiivista tai positiivista. Vai häh?


      • LpRVI
        No just kirjoitti:

        näin..veit sanat suustani. Aika jännää että jos joku uskaltaa sanoa jotain negatiivista niin sitä ollaan heti kateellisia. Eikös täällä ole tarkoitus puhua ko. artistin musiikista..oli se sitten negatiivista tai positiivista. Vai häh?

        osta uusin levy niin huomaat että Katri Helena on uudistunut vuosi vuodelta. tietenkin voi kuunnella myös niitä vanhoja aamusta iltaan, lauluja hänellä kyllä riittää monelta vuosikymmeneltä mutta saattaa se muutaman päivän kuunetelu KH:naakin puuduttaa.. tuo ei siis pidä ollenkaan paikkaansa että "vanha mikä vanha ja samat laulut vuodesta toiseen" .


    • jaksan kuunella.

      Valkovuokot kukkii jälleen.Pika puoliin.Katrille hyvää kesää.ketjun aloittaja.fani.

      • kiitos lauluista-.

        vuodet ne vierii.katrin fani.ja valko vuokot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      139
      3095
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      8
      1686
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1374
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1051
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1032
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      964
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      38
      918
    Aihe