VALKOVUOKKOJA

KAIKKEA HYVÄÄ

ENKELI PIENI KULTA SIIPI .Onnen tähtiä tiellesi heittäköön. 45 vuotta ollut ihailiasi.kiitos kuuluu siitä katrille että olet jaksanut laulaa.KIITOS:

14

1402

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikuisuuden

      Kun kuuli ensikerran isovanhempieni luona radiosta Puhelinlangat siitä se alkoi ja on jo kestänyt Elämänlankoihin saakka Katrin ihailu ja kunnioitus. Kiitos kuuluu Katrille

      • toivottaa fani.

        kiitos kaikista lauluista.


      • valkovuokot
        toivottaa fani. kirjoitti:

        kiitos kaikista lauluista.

        kukkii.hyvää kesää,aurinkoa ja keikkoja paljon.kuunnellaan hyvää musiikkia.terveisin..fani.


      • eeroji

        Samoin täällä. Puhelinlangoista se alkoi ja jatkuu vilpittömänä ihailuna vielä pitkään.


      • poika ja kahvikuppi
        eeroji kirjoitti:

        Samoin täällä. Puhelinlangoista se alkoi ja jatkuu vilpittömänä ihailuna vielä pitkään.

        Minulla se alkoi Anna mulle tähtitaivas ajoista. Toisaalta olen aika nuori. En ollut olemassakaan Puhelinlangat laulaa-aikoihin.
        En sietänyt ylipäätänsä iskelmää ennen 1992. Voi kun löytäisin Kirje sulle -lp:n divarista joku päivä. Kirje sulle ja Unten erämaa on aivan iki-ihania. Onneksi on kokoelmat.


      • anna valo......
        poika ja kahvikuppi kirjoitti:

        Minulla se alkoi Anna mulle tähtitaivas ajoista. Toisaalta olen aika nuori. En ollut olemassakaan Puhelinlangat laulaa-aikoihin.
        En sietänyt ylipäätänsä iskelmää ennen 1992. Voi kun löytäisin Kirje sulle -lp:n divarista joku päivä. Kirje sulle ja Unten erämaa on aivan iki-ihania. Onneksi on kokoelmat.

        pimeään....kohta valko vuokot kukkii taas....


    • iloa elämään.....

      valko vuokot katrille.hauskaa kesää,......fani....

    • ok/oulusta

      Heipparallaa kaikille Katrin faneille!
      Itse olen ollut Katri_fani jo vuodesta 1963 lähtien ja aina vaan
      jatkuu. Katri on meidän YKKÖSARTISTI. Hänen huima ura
      ja tietysti rautainen ammattitaito, toki ystävällisyys joka välittyy
      hänen esiintymisessään ja aitous jota ei valitettavasti voi lukea
      kirjoista vaan se on selkäytimessä. Häntä on helppo ihailla,
      ja tietysti nämä elämän makuiset laulut. Minusta tämä viimeisin
      "Tulet aina olemaan"-levy on TODELLA näitä KATRIN PARHAITA,
      ei vaan kovin paljon kuulu esim. Iskelmän kavanalla. miksiköhän
      onkohan kateus vai mikä???? Kuka tietää.?.
      Kaikille teille mukavaa kesän odotusta ja Katrille kesäterveiset!!!

    • näin on

      Höpö höpö, vanha mikä vanha ja samat laulut vuodesta toiseen!

      • kateuden kukka

        Oletpa ilkeä. Ilmeisesti vanhuusikäinen kateellinen ryppyinen akka joka haluaa kirjoittaa tänne miten häntä vituttaa kun miehet eivät enää välitä, ei omat eikä etenkään nuoremmat.


      • No just

        näin..veit sanat suustani. Aika jännää että jos joku uskaltaa sanoa jotain negatiivista niin sitä ollaan heti kateellisia. Eikös täällä ole tarkoitus puhua ko. artistin musiikista..oli se sitten negatiivista tai positiivista. Vai häh?


      • LpRVI
        No just kirjoitti:

        näin..veit sanat suustani. Aika jännää että jos joku uskaltaa sanoa jotain negatiivista niin sitä ollaan heti kateellisia. Eikös täällä ole tarkoitus puhua ko. artistin musiikista..oli se sitten negatiivista tai positiivista. Vai häh?

        osta uusin levy niin huomaat että Katri Helena on uudistunut vuosi vuodelta. tietenkin voi kuunnella myös niitä vanhoja aamusta iltaan, lauluja hänellä kyllä riittää monelta vuosikymmeneltä mutta saattaa se muutaman päivän kuunetelu KH:naakin puuduttaa.. tuo ei siis pidä ollenkaan paikkaansa että "vanha mikä vanha ja samat laulut vuodesta toiseen" .


    • jaksan kuunella.

      Valkovuokot kukkii jälleen.Pika puoliin.Katrille hyvää kesää.ketjun aloittaja.fani.

      • kiitos lauluista-.

        vuodet ne vierii.katrin fani.ja valko vuokot.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2718
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      61
      2561
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      28
      2075
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1852
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      55
      1825
    6. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      33
      1362
    7. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      935
    8. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      857
    9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      121
      834
    10. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      37
      804
    Aihe