Onko kukaan tilannut huonekaluja Virosta yrityksestä Suwem? Olisin tilaamassa lapsille kerrossänkyä ja ajattelin kuinka pitkään toimitus kestää ja onko luotettava?
Suwem
Yks vaan
73608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Tosiaan sitten tilasin pienten lasten kerrossängyn (liisa2). Samaa sänkyä saa suomesta on24:sta. Eestistä tilattuna sain sängyn 120 euroa edullisemmin ja lyhyemmällä toimitusajalla. Eli jos liisa sänky hankinnassa, niin kannattaa tilata se suoraan virosta tehtaalta!!
Tilasin edellisen viestin rohkaisemana Liisa-kerrossängyn ja kaksi patjaa suoraan Suwemilta. Palvelu (sähköpostitse) oli todella nopeaa ja ystävällistä. Tavarat saapuivat tänään kotiin kannettuina n. 2,5 viikon päästä ensimmäisestä yhteydenotosta. Sänky, patjat ja toimitus maksoivat yhteensä juuri tuon 120€ vähemmän kuin on24:ssä. Suosittelen!
straight from the factory to your door.
What can one want more.
Nice follow-up per email.
And cheaper!
Niinpä, toi ON24 näyttää olevan sekin virolainen nettikauppa:
http://www.tere-tech.com/balticfinns/?p=8144
Joten enpä ihmettele ko hinnoittelua - rahahan se tunnetusti ykkösenä aina virolaista motivoi.
Suwemillä on nykyään myös suomessa nettikauppa, suwem.fi ja kauppa käy hyvin, olen tietoinen. Toimitusajat ovat aika lyhyeet, ja saimme jopa tilata erikoismittaisen sänkyn! Laatu on myös hyvä!
Minä suosittelen ainakin tilaamaan kotimaisesta nettikaupasta. www.kalustekauppa.com myy käsittääkseni Suomessa näitä tuotteita.
virolainen on halvempi, siksi köyhä tilaa sieltä! :)