rituaali tarvikkeita?

elikkäs, mistä saisin edullisesti rituaali tarvikkeita? nehän ei oo välttämättömiä, mut ajattelin että jos pikkuhiljaa hankkis rahatilanteen mukaan..
onko esim. kuopiossa mitään kauppaa?
netistäkin vois tilata mutta athameita ei ainakaa tunnu löytyvän mistään.. tai valkokahvasta veitsee.. no, kiitän teitä jotka vastaatte!
1549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Suomessa ei taida olla yhtään liikettä josta näitä saisi, mutta mikset tekisi mahdollisimman paljon itse?
Kiertele myös kirppareita, siten olen tehnyt suurimmat löytöni.
Athamen löytäminen on hankalampaa, mutta Helsingissä on ainakin yksi teräaseliike joka myy niitä, nettisivut tässä: http://www.finnenterprise.fi/.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aloittelija kirjoitti:

elikkäs, mistä saisin edullisesti rituaali tarvikkeita? nehän ei oo välttämättömiä, mut ajattelin että jos pikkuhiljaa hankkis rahatilanteen mukaan..
onko esim. kuopiossa mitään kauppaa?
netistäkin vois tilata mutta athameita ei ainakaa tunnu löytyvän mistään.. tai valkokahvasta veitsee.. no, kiitän teitä jotka vastaatte!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu