Minulla on Dos pohjainen kassa-ohjelma ja käytän Skypen chat viestejä. Kun viesti saapuu kassa-ohjelma muuttuu aivan miniruuduksi, josta pääsee ainoastaan sulkemalla kassa ja käynnistämällä se uudelleen. En keksi mikä kiusallisen tilanteen aiheuttaa ja kuinka sen saisi pois. Jos joku viisas voisi auttaa?
Skype ja dos ohjelma
4
529
Vastaukset
- mitään kerro
-mikä "pää"käyttis? -miten se DOS-ohjelma siinä pyörii (miten käynnistetty) niin vaikea sanoa? Mutta laita se DOS (mikä lienee) paremmalle prioriteetille. Ja kun se "kutistuu", niin eikä sen voi venyttää takaisin laidasta vetämällä tai ominaisuuksista?
- Hattukauppias
Käyttis on Xp ja dos käynnistetään kassa.bat komennolla. Kun viesti tulee kassaikkuna pienenee, eikä se palaudu venyttämällä eikä ominaisuuksista. Miten priorisoidaan?
- mitään kerro
Hattukauppias kirjoitti:
Käyttis on Xp ja dos käynnistetään kassa.bat komennolla. Kun viesti tulee kassaikkuna pienenee, eikä se palaudu venyttämällä eikä ominaisuuksista. Miten priorisoidaan?
laita se kassa.bat pikakuvakkeeksi työpöydälle (jollei ole jo). Hiiren kakkosnapilla otat sen kuvakkeen ominaisuudet esiin ja ihmettele niitä, sieltä löytyy kaikenlaista. Jos osaat "DOS":ia katsele se batti läpi mitä se tekee ja siitäkin voi saada ajatuksia.
- DOS-Käyttäjä
Mistä sinä olet ladannut/ostanut sen kassaohjelmiston
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 16457
Eikös se mene niin että Jumala loi maailman ihmisille eikä päinvastoin
joten saatana yrittää vääristää ja jota nyt vouhotetaan??? https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/bovaer-tutkimuksissa-88444- 10412
- 16347
- 3341
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...13206- 1103
- 090
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä090Kuinka moni palstalaisista on näin hyvässä kondiksessa
76-vuotias rokkari Rick Springfield esittelee elämäntyyliään : https://www.youtube.com/watch?v=GbxHuNy6d68367